Zavřít reklamu

Hartmut Esslinger
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Hartmut Esslinger, jenž je doposud uznáván jako jedna z naprostých legend designu spotřební elektroniky a průmyslového designu byl jedním z klíčových postav, které Steve Jobs přivedl do Applu a působil na pozici šéfdesignéra společnosti před Jony Ivem. V současné době Esslinger působí jako mistr průmyslového designu v Pekingské akademii DeTao Masters v Číně, kde jsou jeho názory velmi respektovány a v oblasti designu jej považují téměř za “boha”. Hartmut Esslinger se již jednou k hodinkám iWatch, respektive ke všem inteligentním hodinkám na trhu vyjádřil a uvedl své znepokojení nad tím, proč vlastně inteligentní hodinky vznikají a existují.

Esslinger je totiž považuje za nesmysl, jak uvedl v rozhovoru pro Forbes, nyní však přichází Businessinsider.com s dalším rozhovorem s Esslingerem, ze kterého vyplývá minimálně jedna skutečně zajímavá myšlenka. Hartmut totiž uvedl, že v současné době jsou inteligentní hodinky v podstatě rozšířením vašeho smartphone a upřímně, není příliš namáhavé sáhnout do kapsy a chytit telefon. „Současné chytré hodinky jsou nepochopeným problémem, protože já si nemyslím, že je reálná potřeba uživatelů nosit další zařízení pro přístup k jejich smartphonu ať již na ruce nebo v kapse uživatele. To co mi dává smysl u nositelných zařízení, je aby se jednalo o kompletní zařízení, které není závislé na ničem jiném,“ uvedl Hartmut Esslinger.

Podle bývalého šéfdesignera společnosti Apple je také nesmysl domnívat se, že spotřebitelé nahradí krásné, luxusní a elegantní hodinky za neohrabaný kus plastu známý ze světa počítačů. Hodinky, které budou mít skutečný úspěch musí být atraktivní, elegantní a užitečné zároveň, právě tato kombinace je tím, co zaručí skutečný úspěch a miliony prodaných kusů, samozřejmě pak musí nabídnout komplexní řešení bez toho, aniž by musel být uživatel připojený k iPhonu nebo jinému telefonu.

Hartmut Esslinger
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější