Zavřít reklamu

Australská celní správa odhalila na hranicích zásilku padělaných iPhonů, které sice neumí telefonovat, zato však mohou být životu nebezpečné, slouží totiž jako paralyzéry. Přístroj, který se na první pohled tváří jako klasický telefon iPhone, i když výrazně širší, je totiž ve skutečnosti paralyzér.

Poté co se konektory na vrchní straně telefonu dotknou kůže, způsobí přístroj elektrický výboj, který může paralyzovat osobu, které se paralyzér dotkl. Problém je v tom, že výrobce nepadělal pouze design přístroje, ale samozřejmě nemá ani potřebné bezpečnostní certifikáty, což se může projevit nebezpečím při použití tohoto přístroje a hrozí tak nebezpečí vážného úrazu, případně až smrt.

Hlavním cílem tohoto článku je však upozornit na fakt, že se podobné napodobeniny iPhonů začínají objevovat po celém světě a samozřejmě i když si jej lidé většinou koupí s tím, že se jedná o taser, tedy paralyzér, hrozí vážné nebezpečí při jejich použití. Pokud tedy na podobný produkt narazíte, i když může vypadat efektně, rozhodně není efektivní a tak jej v žádném případě nekupujte. V tomto případě totiž nejde jen o porušení zákona souvisejícího s výrobou falsifikátů produktů, které mají ochranou známku, ale také o život.

fake_iphone_taser

*Zdroj: theregister.co.uk

Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.