Zavřít reklamu

Pokud chcete v současné době používat Office na Macu, máte hned dvě možnosti jak získat tento kancelářský balík aplikací oficiální cestou, v případě Office for iPad, pak existuje pouze jediná možnost. Pojďme se tedy podívat na to, jak můžete plnohodnotně začít využívat Office for Mac a Office for iPad. V případě Office for Mac máte v současné době možnost zakoupit buď Office 2011 for Mac ve verzi Home & Student za cenu 129€ nebo si koupit roční předplatné služby Office 365.

Ať již se rozhodnete pro první nebo druhou možnost, získáte v současné době vždy Office 2011, jelikož novější verzi Office pro počítače Mac prozatím společnost Microsoft nepředstavila. V případě klasické verze Office 2011 for Mac získáte neomezenou licenci na používání těchto aplikací, tím však vše co kupujete končí. Žádné další služby, novější verze Office ani nic podobné si touto možností nekoupíte a nemáte ani možnost využívat Office for iPad.

Office 365
Pokud chcete využívat Office 2011 for Mac a Office for iPad, je nutné si zakoupit roční předplatné služby Office 365, které je k dispozici za cenu 99€ nebo 2490Kč na rok. Předplatné vás následně opravňuje k používání nejnovější dostupné verze Office. V současné době tak na Mac sice získáte pouze Office 2011, ovšem v momentě, kdy Microsoft vydá novější verzi, automaticky si ji můžete nainstalovat a začít používat bez jakýchkoli dalších poplatků. Připomínáme, že v letošním roce se očekává představení Office 2014 for Mac. V případě, že si zakoupíte a aktivujete Office 365, získáte navíc přístup do dalších služeb, jenž jsou v současné době hlavním důvodem, proč si Office 365 zakoupit. Pokud tak učiníte, máte kromě práva používat Office for Mac také právo využívat Office for iPad. Zde je důležité zdůraznit, že jinou možnost, jak začít používat Office for iPad, než aktivací Office 365 nemáte, žádná jiná totiž neexistuje.

Jako bonus ke službě Office 365 navíc získáte zdarma 60 minut volání měsíčně na Skype (volání na pevné linky a mobilní telefony) a 20GB prostoru na cloudovém uložišti Microsoft OneDrive. Tento prostor navíc získáte společně se standardním prostorem, který získávají všichni uživatelé a je ve velikosti 7GB. Zdarma tak máte k dispozici 27GB prostoru na OneDrive. Tento prostor je však možné zdarma rozšířit až na 35GB s tím, že 3GB získáte aktivací služby CameraRoll a dalších 5GB je možné získat tak, že vaši přátelé začnou používat OneDrive. Celkově vám tak Microsoft nabídne zdarma až 35GB místa na svém cloudovém uložišti, které je mimo jiné nutné využívat při synchronizaci dokumentů Office mezi jednotlivými zařízeními.

Office_365_aktivace

To vše pro pět uživatelů
Jako předplatitelé služeb Office 365 pro domácnosti můžete své předplatné sdílet až se čtyřmi členy své domácnosti. Každý člen domácnosti, se kterým své předplatné sdílíte, může použít dostupné instalace ve svém počítači PC, Mac, tabletu s Windows nebo zařízení iPad. Získat dalších 20 GB úložného prostoru ve službě OneDrive a spravovat své vlastní instalace na své stránce Můj účet. Přidání dalších uživatelů přitom probíhá přímo na oficiálních stránkách společnosti Microsoft v sekci pro předplatitelé tak, že přidáte do svého profilu profily dalších čtyř uživatelů, kteří mají následně po přihlášení na Microsoft.com stejné práva a možnosti jako vy, s výjimkou přidávání dalších uživatelů a uplatnění 60 minut zdarma na Skype. Tito uživatelé mohou nainstalovat Office na PC nebo Mac a samozřejmě také využívat Office for iPad. Zdarma také každý z nich získá dalších 20GB prostoru na OneDrive, tedy dohromady až 35GB prostoru zdarma.

Co vše tedy získám?
S předplatným Office 365 získáte pět plnohodnotných licencí, díky kterým můžete využívat Office na PC, Mac, iPadu nebo dalších tabletech, které jsou kompatibilní. Jako předplatitel získáte měsíčně 60 minut zdarma na volání do celého světa pomocí služby Skype. Všech pět licencí navíc získává zdarma 20GB prostoru na cloudové službě OneDrive. Máte k dispozici vždy nejnovější verzi Office a to jak pro PC, tak i pro Mac a iPad. V případě, že nyní používáte například PC a přejdete na PC, můžete si stáhnout nejnovější verzi Office pro PC a začít ji okamžitě používat. Jakmile Microsoft vydá novou verzi Office pro jakoukoli platformu, je vám zdarma k dispozici. Službu je možné platit měsíčně za cenu 249Kč nebo 9,9€, případně ročně za cenu 2490Kč nebo 99€.

Office_365

Související články

Dnes nejčtenější

.