Zavřít reklamu

Pokud sledujete nejen LsA, ale také náš Samsung Magazine, jistě vám neuniklo, že společnost samsung představila v posledních dnech řadu novinek. Nejedná se přitom jen o Samsung Galaxy S5, ale také o novou verzi Samsung Gear 2Samsung Gear Fit. Mnohem zajímavější, než že Samsung představil nějaké nové produkty je fakt, že tyto produkty přináší vesměs vše, co se očekávalo od Applu. Gear Fit dokáží měřit srdeční tep, dokáží monitorovat režim spánku a tak dále, Gear 2 dokáží při synchronizaci s telefonem provádět NFC platby jen tím, že přiložíte k terminálu zápěstí a Samsung Galaxy S5 pak otevírá bránu do světa bezpečných mobilních plateb pomocí senzoru otisků prstů, který je napojen přímo na NFC platby PayPal.

A proč by nás tyto novinky měly zajímat? Jedná se totiž o funkce, technologie a služby, které se očekávají od Apple iPhone 6, iWatch a dalších produktů. Samsung zkrátka dokázal představit vše, co u Applu teprve očekáváme. Najednou se tak ze společnosti Apple pomalu stává inovátor, který sice představil například Touch ID, ale po půl roce od jeho přestavení jej stále můžeme využít jen k odemknutí telefonu a k tomu, abychom mohli zakoupit aplikaci na App Store. Přitom právě mobilní platby jsou jedním z nejdiskutovanějších témat okolo Touch Id.

Apple tak již není tím inovátorem, za kterého platil doposud, je tím, kdo dává věcem pravý smysl, i když například u Touch ID ani to není až tak pravda. Je totiž fakt, že Samsung odkáže nabídnout nejmodernější technologie a vůbec na nich nešetří. Telefon zkrátka vybaví vším, co je dostupné na trhu a neřeší, zda použije Touch ID nebo ovládání pohybem očí, nabídne zkrátka obě technologie. Apple je v tomto ohledu mnohem víc konzervativní. Snaží se nabídnout jen to co funguje na sto procent. Nyní se tedy již nesetkáme s žádnou obrovskou revolucí na trhu, když Apple představí iWatch. Nejsou totiž k dispozici technologie, které by mohl Apple použít a Samsung je již nepředstavil. Apple se spíše přeorientuje na to, že tyto technologie dovede k dokonalosti.

Začíná se tak ukazovat, jak důležité je, že má Apple vlastní operační systém, vlastní App Store a vlastní iTunes Store. Vše totiž propojuje do vlastního ekosystému, což v případě Samsungu příliš neplatí, jelikož Samsung spoléhá na Google a jeho Android. Apple tak již neudělá do svět boom s tím, že představí něco co tu nikdy nebylo, ale naopak s tím, že dokáže dát věcem smysl a propojit je ve vyvážený a odladěný ekosystém. Společnost se tak dostala do pozice, kterou celou řadu let zastávala v oblasti počítačů. Apple nikdy nedával do svých strojů nejvýkonnější hardware na trhu, to platí posledních pár let. Dokázal však vzít hardware, který patřil již k průměru a vymáčknout z něho díky skvělému propojení maximum. Stejně tak tomu začíná být i u dalších produktů.

iPhone_vs_Samsung

Související články

Dnes nejčtenější

.