Zavřít reklamu

Je pravda, že operačný systém iOS už nie je najpoužívanejším mobilným systémom na svete, no napriek tomu sa spoločnosť Apple má čím chváliť. Ako totiž uviedla spoločnosť Apple pri ohlasovaní finančných výsledkov, platforma iOS dnes dominuje v podnikateľskej sfére. Vyhlásenie je pravdivé a podľa všetkého to vyzerá, že iOS v tomto segmente skutočne dominuje. Až 97% všetkých spoločností z rebríčku Fortune 500 používa iPhone a súčasne ho využíva aj 91% spoločností v rebríčku Global 500.

Čísla sú veľmi pozitívne aj v prípade iPadu, kde sú čísla ešte vyššie, než v prípade iPhone. iPad sa využívať v 98% zo všetkých spoločností v zozname Fortune 500 a v 93% spoločností v zozname Global 500. Podľa finančného riaditeľa Applu, Petera Oppenheimera dnes existuje hromada spoločností, kde iPhone využívajú desaťtisíce zamestnancov. Ako príklad pritom uvádza spoločnosti typu Accenture, Cisco a American Airlines. Rovnako veľký počet iPhonov sa nachádza aj v spoločnostiach Deloitte a General Electric, kde je v súčasnosti aktívnych 50 000 iPhonov.

iPad si pre zmenu nachádza všeobecné uplatnenie a využíva sa v letectve, zdravotníctve a v mnohých ďalších oblastiach. Za najväčších zákazníkov, ktorí si zakúpili iPad, Oppenheimer považuje British Airways, Kindred Healthcare a National Football League. Apple tak skutočne prekonal očakávania IDC, ktoré pôvodne predpokladalo, že sa iPhone využíva v 59% všetkých amerických spoločností a že iPad sa pre zmenu využíva v 78% všetkých spoločností. Apple si je týchto faktov vedomý a aj preto vo svojich nových systémoch ponúka funkcie určené pre podnikateľov.

OS X Mavericks ponúka funkcie, ktoré umožnia podnikateľom vytvárať vlastné aplikácie a pre zmenu v prípade iOS 7 sa jedná o rôzne úžitkové funkcie, napríklad posilnená bezpečnosť užívateľov, možnosť spravovať hromadné nákupy aplikácií alebo bezdrôtové nakonfigurovanie aplikácií na diaľku. iOS 7 navyše získal bezpečnostný certifikát od americkej vlády, ktorý je vyžadovaný množstvom vládnych agentúr a zároveň v mnohých podnikoch slúži ako potvrdenie, že takéto zariadenie nemôže byť napadnuté hackermi.

S číslami je Apple samozrejme spokojný a niet divu, že sa chce Apple v budúcnosti skutočne zamerať na podnikateľské riešenia. Tim Cook mimo iného potvrdil, že Apple má v tejto sfére veľké plány: „Myslíme si, že v podnikateľskej sfére sa toho dá spraviť oveľa viac. A myslím si, že už zo samotných čísel sa dá vytušiť, že sme spravili veľa práce. Práve preto tu do budúcna počítame s ďalšími vecami.“ Kvôli popularite iPadu je preto možné, že spoločnosť Apple predstaví nový model iPadu s podporou Touch ID, čo zaistí ešte väčšiu bezpečnosť dát v tejto sfére.

gold_ipad_mini_2_touch_id
*Zdroj: Business Insider

Dnes nejčtenější

.