Zavřít reklamu

Súdny spor týkajúci sa in-app nákupov je u konca. Apple približne po roku pristúpil na dohodu, že poškodeným rodičom zaplatí odškodné v celkovej výške 32,5 milióna amerických dolárov, teda im vráti všetky peniaze, ktoré ich ratolesti investovali do free aplikácií s in-app nákupmi. Práve na in-app nákupy v minulosti narazilo niekoľko detí, ktoré si dokopy zakúpili obsah za niekoľko stoviek či tisícok dolárov a to len kvôli tomu, aby získali digitálny obsah do svojich hier. Apple odvtedy sprísnil politiku in-app nákupov v iTunes App Store, aby sa predišlo ďalším problémom v budúcnosti.

Apple si je tohto sporu plne vedomý a rovnako je na tom aj jeho CEO, Tim Cook. Ten v sprievodnom liste, ktorý rozposlal svojim zamestnancom, pripomína, že Apple v tomto prípade nemal na výber – peniaze by musel rodičom vrátiť tak či onak. Komisia FTC má ale aj naďalej obavy, keďže po zadaní prihlasovacích údajov do App Store je aktívny 15-minútový limit, behom ktorého pri ďalšej kúpe nie je potrebné zadávať heslo. Práve preto Apple musí odteraz upozorňovať užívateľov na tento limit, čím užívatelia vyjadria svoj súhlas s touto podmienkou a berú na vedomie, že behom tej doby bude možné zakúpiť absolútne čokoľvek.

Tim Cook vo svojom liste upozorňuje napríklad na to, že Apple už krátko po obdržaní žaloby začal pracovať na vylepšeniach, aby zabezpečil, že deti nebudú môcť nakupovať platený obsah bez vedomia svojich rodičov. Spoločnosť nielen, že ponúka možnosť vypnúť in-app nákupy na danom zariadení, ale tiež rozposlala e-maily 28 miliónom zákazníkom, ktorí spravili in-app nákup v hre pre deti. V prípade, že sa niektoré e-maily vrátili späť s upozornením, že daná adresa neexistuje, Apple poslal zákazníkovi správu poštou. Do dnešného dňa Apple obdržal 37 000 žiadostí o navrátenie peňazí a garantuje, že tieto peniaze vráti.

app-store-notifikacia
*Zdroj: macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.