Zavřít reklamu

In-App nákupy sa stali pojmom označovaným najmä v poslednej dobe, keďže sa Apple rozhodol riešiť prípady, kedy sa vývojári obohatili na deťoch kupujúcich do hier dodatky prostredníctvom týchto mikrotransakcií. Najnovšie si však trest bude odpykávať aj 13-ročný brit Cameron Crossan, a to doslova. Behom hrania totiž ochudobnil svojich rodičov až o 3 700 libier, a aby toho nebolo málo, Apple odmietol tieto peniaze jeho rodičom vrátiť. Otec – policajt sa teda rozhodol riešiť problém so svojim synom inou cestou – mladý Crossan teraz čelí obvineniu z podvodu.

Dôvod, prečo sa tak rozhorčený rodič rozhodol reagovať, je ten, že Apple na jeho žiadosť odpovedal pomerne chladno. Podľa Applu je totiž 13-ročný človek dostatočne vyspelý na to, aby bol schopný čítať text a vzhľadom k tomu, že sa upozornenie o In-App nákupe objavuje na obrazovke iPadu vždy, keď k nemu má dôjsť, je len ťažko uveriteľné, že by syn toto upozornenie prehliadol viac ako 300-krát. Doug si je vedomý toho, že jeho syn bude zatknutý a vypočúvaný, no svoje konanie pre The Daily Mail odôvodňuje tým, že sa jedná o spôsob, ako dostať utratené peniaze naspäť: „Som si istý, že Cameron nemal žiadny dôvod to robiť, ale musím mať referenčné číslo zločinu, aby existovala aspoň nejaká šanca získať kreditné platby naspäť. Teoreticky by ma mala miestna policajná stanica kontaktovať a požiadať ma, aby som so svojim synom prišiel na vypočúvanie. Môžem to však skomplikovať tým, že ho odmietnem priniesť tam, čo bude mať za následok jeho zatknutie. V skutočnosti chcem len ponížiť Apple najviac, ako to len je možné.“

Doug si v súčasnosti myslí, že je to práve Apple, ktorý núti deti dokupovať do aplikácií mikrotransakcie, pričom akosi pozabúda na skutočnosť, že tieto poplatky do aplikácií pridávajú vývojári, nie spoločnosť samotná. Rodič tak bude musieť zrejme svojich 3700 libier (približne 4 350€) znovu zarobiť, pokiaľ sa americká spoločnosť nerozhodne čiastku rodičom uhradiť.

ipad-4
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: Cult of Mac

Související články

Dnes nejčtenější