Zavřít reklamu

Americký výrobca set-top boxu Roku na veľtrhu CES odprezentoval svoju vlastnú, inteligentnú televíziu. Dlhodobý konkurent pre Apple TV na americkom trhu sa tak už svojim spôsobom pripravil na konkurenčný boj proti inteligentnému televízoru od Apple, v prípade že ho Apple skutočne predstaví. Televízor nesie skutočne príznačné pomenovanie Roku TV a v porovnaní s konkurenciou ponúka pomerne jednoduché prostredie. Televízor bude dostupný vo verziách s uhlopriečkou 32 až 55 palcov.

Roku tu prezentuje prakticky to, čo sa očakáva najmä od inteligentnej televízie Apple HDTV, dramaticky jednoduché prostredie bez množstva zbytočných grafických prvkov. Prostredie pritom pozostáva z ponuky stream aplikácií, ktoré sú prerozdelené do kategórií. Okrem toho je možné inštalovať dodatočné aplikácie z obchodu Roku Channel Store, kde sa momentálne nachádza viac ako 31 000 filmov a 1 200 kanálov, ktoré zahŕňajú televízne relácie a živé správy. Ani tu nechýbajú kategórie a preto v obchode možno nájsť aplikácie v kategóriách Šport, Noviny, Hudba, Detské, Jedlo, Veda, Technika, Fitnes, Zahraničné, Hry a ďalšie.

Hisense-RokuTV_final

Roku TV prichádza s ovládačom, ktorý má 20 tlačidiel, no používatelia moderných technológií môžu namiesto neho používať aplikáciu Roku pre iPhone a Android. Televízor bude vyrábaný v spolupráci s najvýznamnejšími výrobcami televízií, ku ktorým patrí TCL a Hisense. Títo dvaja výrobcovia v roku 2012 expedovali 21 miliónov televízorov do celého sveta, čím si v onom roku vyslúžili podiel 9 percent na trhu. Televízory Roku TV budú dostupné na jeseň. Že sa do predaja dostane aj Roku TV, ale neznamená, že sa Roku prestane sústrediť na set-top box. Jeho set-top box ostáva na trhu aj naďalej a bude tak konkurovať set-top boxu od Apple.

Spoločnosť Roku tiež na svojej stránke prezentuje svoje úspechy v roku 2013. V onom roku sa jej v Amerike podarilo predať dokopy 8 miliónov kusov Roku a zároveň došlo k zdvojnásobeniu počtu aplikácií v Roku Channel Store. K najvýznamnejším prírastkom do obchodu patria aplikácie M-GO, AOL News, FOX NOW, Watch ESPN, Watch Disney, YouTube, TWC TV Video On Demand a mnohé ďalšie. Zaujímavosťou je aj to, že za minulý rok užívatelia Roku strávili až 1,7 miliardy hodín sledovaním obsahu. Roku je navyše najobľúbenejším streamovacím zariadením v USA a užívatelia využívajú dostupné služby viac ako dvojnásobne častejšie ako na službách u Smart TV.

TCL-RokuTV_final
*Zdroj: Roku

Související články

Dnes nejčtenější

.