Zavřít reklamu

Vlastníte iPhone 3G alebo starší iPod touch? Pokiaľ je to pravda a vy aspoň čiastočne dúfate, že sa na váš prístroj dostane iOS 7, potom už dúfať nemusíte. Na internete sa totiž objavila modifikácia, ktorú autori označujú ako Whited00r 7. Práve ona sa postará o to, že sa prostredie na vašom iPhone alebo iPode touch premení a ponúkne nový dock, zamknutú obrazovku, notifikácie a veľa ďalšieho. Ako je už možné vyčítať z názvu utility, aj v tomto prípade pôjde o jailbreak.

Autori na webe projektu pritom zdôrazňujú, že si dali na premene prostredia záležať a preto sa postarali o to, že na staré telefóny iPhone pribudol efekt rozmazania, tentoraz v odľahčenej podobe, ktorá nebude mať vplyv na plynulosť zariadenia. Nachádza sa totiž len na zamknutej obrazovke a aj to len v prípade, že máte nové upozornenie. Na tieto upozornenia je možné klikať, čím sa otvorí daná aplikácia. Pribudla sem možnosť pridávať pozadie na domovskú obrazovku, čo vývojári prezentujú hneď niekoľkými pozadiami zo systému iOS 7. Vzhľadom k výkonu starých iOS zariadení treba očakávať len statické pozadia bez možností zapnúť Parallax efekt, podobne ako je tomu na iPhone 4.

Whited00rScreenshotHome

Že sa jedná skôr o modifikáciu inšpirovanú systémom na iPhone 4, potvrdzuje aj odľahčené šedé pozadie v Control Center. Aj to je tu prítomné a používatelia tak môžu kedykoľvek rýchlo upraviť jas obrazovky, zapnúť WiFi a Bluetooth či dokonca rýchlo otvoriť kalkulačku. Control Center tu ale ponúka aj možnosť zapnúť blesk a kompas, čo je pomerne zvláštne. Vývojári to ale komentujú tým, že sa zatiaľ jedná iba o testovaciu verziu softvéru. Ďalej sa stretávame s multitaskingom, ktorý si berie inšpiráciu hlavne z iOS 7, no ešte stále je tu možnosť zapnúť si jeho tradičnejšiu verziu v dolnej časti obrazovky. Veľkým prekvapením je aj prostredie aplikácie Fotoaparát, ktoré je takmer totožné s tým na iOS 7, odlišuje sa však absenciou predného fotoaparátu. Nahrávanie videa má na svedomí aplikácia Cycorder, ktorá dokáže nahrávať video vo vysokej kvalite a následne užívateľom umožňuje uložiť video do fotogalérie alebo zdieľať cez MMS, e-mail alebo YouTube.

 

Whited00rCameraVideo

K novinkám patrí aj náhrada tradičného App Store za portál, ktorý označuje ako App Market. Po jeho otvorení máte na výber z troch rôznych obchodov, menovite App Store, Cydia a AppTimeMachine. Práve tretia menovaná slúži ako archív aplikácií, ktoré vypustili podporu pre staršie zariadenia ale v minulosti boli pre ne optimalizované. Tento obchod si zrejme nájde uplatnenie iba u vybraných aplikácií, keďže Apple v minulom roku pridal možnosť stiahnuť staršiu verziu aplikácie pre staršie zariadenia. V prípade potreby sa vo Whited00r nachádza aj možnosť zapnúť si ovládanie Voice Control inšpirované Siri a priečinky s aplikáciami. Autori uvádzajú, že tieto aplikácie je vhodné vypnúť, ak chcete zrýchliť iOS zariadenie.

CydiaAppTimeMachine

Inštalácia prostredia Whited00r 7 nevyžaduje žiadnu konkrétnu verziu operačného systému iOS, keďže už samotný inštalačný súbor obsahuje jeho modifikovanú verziu. Upravená verzia operačného systému však nemá vplyv na budúcu činnosť a v prípade, že sa rozhodnete vrátiť späť k originálnemu systému od Apple, kedykoľvek tak môžete učiniť. Whited00r 7 je kompatibilný s nasledujúcimi zariadeniami:

  • iPhone 2G
  • iPhone 3G
  • iPod touch 1. generácie
  • iPod touch 2. generácie
  • iPod touch 8GB

Pred stiahnutím a inštaláciou je dôležité upozorniť, že tento softvér nemusí na vašom iOS zariadení fungovať správne. Server Letem světem Applem ani autori Whited00r 7 nezodpovedajú za prípadné škody spôsobené inštaláciou tohto softvéru. Softvér inštalujete na vaše vlastné riziko. Pred jeho inštaláciou však dôrazne odporúčame vytvoriť si zálohu Vášho iOS zariadenia cez iTunes.

iPhone2GNotificationBar
iOS7oniPhone3GLook
ControlCenteriPhone3G
MultitaskingiOS7

Související články

Dnes nejčtenější

.