Zavřít reklamu

Vánoce už neklepou na dveře, ale doslova stojí na jejich prahu a od chvíle kdy se nám rozsvítí oči pod Vánočním stromečkem při rozbalování dárečků a atmosféře, která každý rok v tomto období nastane, nás dělí jen hodiny. Pokud stále ještě nemáte nakoupené Vánoční dárky, máte poslední šanci jak to vyřešit. Samozřejmě se jedná o řešení, díky kterému můžete obdarovat například své kamarády nebo lidi, kterým chcete sice udělat radost nějakou maličkostí, ale zároveň jim nechcete kupovat nic velkého. Právě těm totiž máte možnost poslat aplikaci nebo hru z iTunes App Store, případně film, knihu nebo hudební album jako Gift, tedy jako dárek.

Jak darovat aplikaci, film, hudbu nebo knihu z iOS zařízení

Obsah online obchodů společnosti Apple, tedy iTunes Store, iTunes App Store a iBooks store můžete darovat také přímo ze svého iPhone, iPodu touch nebo iPadu. První zásadou na kterou musíte pamatovat je fakt, že můžete darovat aplikaci z CZ iTunes App Store jen účtu, který je registrován a využívá CZ store. To znamená, že pokud máte český účet, pak není možné kamarádovi který je ze Slovenska a používá SK store, darovat obsah z iTunes Store! Aplikace, filmy, hudbu a knihy můžete darovat z českého iTunes Store pouze uživatelům s CZ účtem, kteří používají taktéž český iTunes Store.

Otevřete ve svém iOS zařízení iTunes Store, iBooks Store nebo App Store a vyberte aplikaci, kterou chcete darovat. Nyní zvolte v pravém horním rohu možnosti a vyberte možnost Gift. Poté již jen stačí vyplnit email – tedy uživatelský email vašeho kamaráda, který používá na iTunes. Je tedy dobré si ověřit, zda mail pod kterým s ním běžně komunikujete je také tím, pod kterým je zaregistrován v iTunes a pak již jen nastavíte čas kdy mu bude dárek doručen a odešlete jej. Peníze se strhnou z vašeho účtu a on bude upozorněn na přijetí dárku.

IMG_0488
IMG_0490

Jak darovat aplikaci, film, hudbu nebo knihu z iTunes v počítači

První zásadou na kterou musíte opět pamatovat je fakt, že můžete darovat aplikaci z CZ iTunes App Store jen účtu, který je registrován a využívá CZ store. To znamená, že pokud máte český účet, pak není možné kamarádovi který je ze Slovenska a používá SK store, darovat obsah z iTunes Store! Aplikace, filmy, hudbu a knihy můžete darovat z českého iTunes Store pouze uživatelům s CZ účtem, kteří používají taktéž český iTunes Store.

Otevřete iTunes a poté iTunes Store a vyberte konkrétní položku, kterou chcete darovat. Následně vedle ceny této položky klikněte na šipku, pod kterou se rozbalí menu, ze kterého vyberete možnost Gift this. Následně postupujete stejně jako v případě, že nakupujete z iOS zařízení. Stačí vyplnit email – tedy uživatelský email vašeho kamaráda, který používá na iTunes. Je tedy dobré si ověřit, zda mail pod kterým s ním běžně komunikujete je také tím, pod kterým je zaregistrován v iTunes a pak již jen nastavíte čas kdy mu bude dárek doručen a odešlete jej. Peníze se strhnou z vašeho účtu a on bude upozorněn na přijetí dárku.

iTunes_gift

Dnes nejčtenější

.