Zavřít reklamu

Steve Jobs síce pri uvedení prvého iPhone kritizoval fyzické klávesnice, aké boli typické pre vtedajšie smartfóny, no ešte aj dnes sa medzi používateľmi iPhone nájdu takí, ktorí by fyzickú klávesnicu privítali. Konieckoncov, človek bol odchovaný na stláčanie fyzických kláves a aj preto sa pri rýchlom písaní na iPhone stane, že jednoducho napíšeme nerzomzuiteľné verx (pozn. nezrozumiteľné vety). Práve toto mohol byť dôvod, prečo tím ľudí na čele s americkým moderátorom Ryanom Seacrestom vytvoril pútavý doplnok menom Typo Keyboard.

Jedná sa pritom o klávesnicu, ktorá je určená výhradne pre telefóny iPhone 5 a iPhone 5s a ktorá by mala užívateľom ponúknuť väčšie pohodlie pri písaní textu na telefónoch iPhone v jeho bežnej polohe. Klávesnica pritom nie je nijak ochudobnená oproti tej, na ktorú môžeme byť zvyknutí z pravidelného sledovania obrazovky iPhone, treba však u nej počítať s určitými zmenami v štýle písania. To sa týka predovšetkým ostatných prvkov, medzi ktoré patria napríklad číslice alebo zátvorky. Nová klávesnica sa vyrába v Číne, pričom jej výrobu si vzal na starosť jeden z najväčších a najdlhšie existujúcich výrobcov klávesníc na svete. Klávesnica nemá drastický vplyv na výdrž batérie iPhone, keďže obsahuje svoju vlastnú 180 mAh batériu a k zariadeniam sa pripája pomocou Bluetooth 3.0 rozhrania. Okrem klávesnice však Typo ponúka aj ochranný obal, ktorý je potrebné poskladať podobne, ako je tomu u Mophie Juice Pack Air.

typo-keyboard-2

Čo iste ocenia všetci, ktorí používajú klávesnice v tme, je prítomnosť bieleho LED podsvietenia pod  klávesami. Pri používaní klávsnice sa však treba zmieriť s väčšími rozmermi iPhone, čo sa odrazí predovšetkým na jeho výške. Samotný obal má totiž rozmery 6,2 x 14,1 x 1-1,2 cm. Klávesnicu je potrebné z času na čas dobiť micro-USB portom, ktorý sa nachádza v ľavej časti obalu. Akú výdrž batérie môžeme od klávesnice očakávať, zatiaľ nie je známe. Vieme však, že sa jedná o najmenšiu lítium-iónovú batériu na svete, s kapacitou 180 mAh a hrúbkou len 1 milimeter. Tieto funkcie sa samozrejme podpísali aj pod cenu klávesnice, ktorá stojí 99 dolárov. Na druhú stranu získate o 40% viac priestoru na obrazovke, keďže iPhone si je tejto klávesnice vedomý a už nebude zobrazovať klávesnicu na obrazovke. Klávesnica sa začne predávať už v januári/lednu 2014, no v prípade záujmu si ju môžete predobjednať už dnes.

  • Typo Keyboard Case pre iPhone 5 a iPhone 5s

Související články

Dnes nejčtenější

.