Zavřít reklamu

Většinu uživatelů chytrých mobilních telefonů téměř od jakékoli společnosti spojuje jeden problém, tím je výdrž baterie jejich zařízení. Pokud totiž chcete svůj iPhone 5 využívat skutečně naplno a energii nijak nešetříte, můžete snadno zjistit, že baterie zkrátka nestíhá vašemu tempu. Pokud sebou máte nabíječku a kabel, stačí najít elektrickou zásuvku a můžete problém vyřešit, ovšem poměrně nepohodlným způsobem při kterém jste nuceni čekat u zásuvky do chvíle než se telefon nabije. Mophie však přináší řešení, stylové pouzdro se kterým se váš telefon dobíjí přímo ve vaší kapse v momentě, kdy to nejvíc potřebujete. Pokud tedy spěcháte na schůzku a iPhonu dochází dech, máme pro vás řešení, díky kterému se nemusíte na nic vázat a zároveň můžete dobít svůj telefon přímo v momentě, kdy běžíte do konferenční místnosti.

Mophie Juice Pack Air je v podstatě obal pro iPhone, ve kterém je vestavěna baterie s kapacitou 1700mAh, díky které můžete svůj telefon kdykoli nabít. Unikátní na celém řešení je nejen kvalita provedení obalu, ale především pak možnost automaticky ovlivnit, v který moment má k nabití telefonu dojít. Obal můžete mít na telefonu nasazen stejně jako běžné pouzdro bez toho, aniž by docházelo k vybíjení jeho baterie. Teprve v momentě kdy vašemu iPhone dochází dech nebo zkrátka chcete obnovit stav jeho baterie, aktivujete pomocí tlačítka dobití baterie iPhone přímo z pouzdra. To znamená, že můžete mít obal neustále nasazen na svém telefonu s tím, že jej třeba celý týden nebudete potřebovat, ale v pátek, kdy budete mít obzvláště perný den (tato věta se samozřejmě netýká uživatelů z Prahy), můžete během jediného stisknutí tlačítka začít dobíjet svůj iPhone přímo z obalu. Ten dokáže zajistit nabití telefonu z nuly na 100% kapacity baterie s tím, že vám ještě zůstane energie na nouzové nabití zhruba na 15%.

IMG_5606

Co se týká samotného designu, je až neuvěřitelné, že se baterie dokázala vejít do tak tenkého těla obalu. V podstatě jediné co na první pohled naznačí, že je toto pouzdro něčím zvláštní je spodní část obsahující Lightning konektor. Osobně jsem testoval několik týdnů baterii ze speciální edice RED Product, se kterou jak naši čtenáři z předchozích článků ví, bojujete proti AIDS v Africe. Výtěžek z prodeje takto označených produktů putuje na pomoc organizacím, které řeší tento problém na území Afrického kontinentu. Červená verze nabízí skutečně velmi zajímavé efekty a barva se vám doslova mění před očima, pokud se na obal díváte na přímém slunci, je matný, pokud pod světlem umělého osvětlení, zdá se naopak lesklý. Co jistě ocení všichni, kterým se líbila zaoblená záda iPhone 3G a iPhone 3Gs je právě design obalu Mophie, který je taktéž zaoblený a velmi pohodlně se drží v ruce. Navíc materiál ze kterého je povrch obalu zajišťuje, že vám telefon jen tak nevyklouzne z ruky. Váha pouhých 95 gramů je ještě stále snesitelná i při denním používání a Mophie tak můžete používat jako běžný obal.

IMG_5601

Mophie obsahuje veškeré tlačítka, najdete zde tedy jak tlačítka pro změnu hlasitosti, zapnutí/uspání telefonu tak i tlačítko pro přechod mezi normálním a tichým režimem. Ve spodní části ve které je umístěn lightning konektor dochází také k rozpojení obalu tak, abyste jej mohli na telefon nasadit. To lze udělat velmi pohodlně, ovšem s tím, že se nemusíte ani v nejmenším bát o to, že se pouzdro rozpojí při běžném používání. Protože pouzdrem zakryjeme reproduktor a mikrofon iPhone, obsahuje obal v přední části výdechy právě pro tuto dvojici komunikačních zařízení. To navíc přináší jednu skutečně pozitivní vlastnost, pokud například fouká vítr, nemusíte se bát že vás na druhém konci linky neuslyší, kryt totiž spolehlivě chrání před tout nepříjemností.

Zajímavě řešeno je také vykrojení pro fotoaparát, které je skutečně velkorysé a nabízí navíc matnou černou barvu, která je podobná těm, jenž najdeme ve slunečních clonách našich zrcadlovek. Obal tedy funguje zároveň také jako sluneční clona. Na zadní části obalu navíc najdeme čtveřici ikon, které upozorňují po zmáčknutí tlačítka na aktuální stav baterie v Mophie. Vedle ikon pak najdeme tlačítko, pomocí kterého je možné přepnout z režimu kdy nedochází k dobíjení telefonu právě do režimu dobíjení. Obal neumožňuje přímé připojení sluchátek do telefonu, ovšem výrobce dodává kvalitní redukci, takže vaše sluchátka můžete používat nadále. Dobíjení baterie probíhá pomocí Micro-USB konektoru s tím, že se nejprve dobije iPhone a následovně baterie v obalu.

IMG_5608

Mophie Juice Air Pack je skutečně produktem, u kterého je kvalita na prvním místě. Již při prvním pohledu pochopíte, že jste své peníze utratili za skutečně kvalitní produkt, který bude sloužit dlouhé roky bez sebemenších problémů. Cena se možná může zdát na první pohled trošku vyšší, ovšem věřte, že je vykoupena kvalitou a tím, že máte možnost svůj telefon kdykoli dobít přímo za chodu. Osobně jsme z obalu skutečně nadšen a překvapilo mě, jak kvalitní pouzdro je. Pokud se tedy občas setkáváte s tím, že váš iPhone ztrácí dech v nejméně vhodný okamžik, máte možnost jej kdykoli dobít přímo ve své kapse.

  • Obal Mophie Juice Air Pack si můžete zakoupit přímo zde. (CZ)
  • Obal Mophie Juice Air Pack si můžete zakoupit přímo zde. (SK)

Obsah balení

  • Mophie Juice Pack Air
  • Kabel micro-USB pro nabíjení
  • Uživatelská příručka
  • Prodlužovací kabel na sluchátka

Technické specifikace

  • Výška : 14,1 cm
  • Šířka : 6,5 cm
  • Hmotnost : 76 g
mophie_lsa

Dnes nejčtenější

.