Zavřít reklamu

Apple samozřejmě jako první pochopil, jak obrovský ekosystém se skrývá za všemi produkty které vyrábí a tak již u prvního iPadu představil také vlastní obal, který jej chránil a jehož recenzi si můžete přečíst přímo zde. Ne jinak tomu je také u nejnovějších iPadů Air a iPadu mini s Retina displejem. Jelikož se jedná o zcela totožné obaly, které se liší pouze velikostí, berte tuto recenzi jako univerzální recenzi obou obalů pro iPad Air i iPad mini s Retina displejem. Pro upřesnění však dodám, že recenzujeme obal Apple iPad mini Smart Case, který je možné zakoupit za cenu zhruba 1699Kč přímo u našich partnerů společnosti C.B.C v ČR nebo M:zone v SR.

Obal slouží jako univerzální ochrana celého iPadu mini s Retina displejem a kry všechny jeho části, tedy jak tělo, tak i displej. Druhou možností po které pak můžete sáhnout v případě, kdy chcete chránit jen displej je pouze Smart Cover, tedy ochrana, která dokáže zamezit poškrábání pouze samotného displeje a k tělu iPadu se připevní pomocí magnetů. Osobně však doporučuji skutečně Smart Case nebo jiný obal, který dokáže krýt celý tablet, protože displej iPadu je mnohem odolnější než jeho tělo. Sice vás poškrábání displeje samozřejmě zamrzí víc než poškrábání těla, ale když již chcete iPad chránit, vyplatí se rozhodně obal na celé tělo tabletu.

ME710_AV1_SPACE_GRAY

Smart Case je vyroben z kvalitní kůže, která je barvena anilinem a to rovnou v šesti barvách. Ty jsou skutečně syté a osobně jsme zvolil elegantní černou, i ostatní barvy však vypadají elegantně a nevzbuzují pocit lacinosti, jako je tomu u některých jiných obalů. Zajímavé je, že kůže není z obalu až tak patrná, vzor na obalu je totiž tak jemný, že fakt, že se jedná o kožený produkt zjistíte až poté, co si jej prohlédnete z bezprostřední blízkosti nebo poté, co se ho začnete dotýkat. Přece jen jemná kůže společně s barvením pomocí anilinemu způsobuje svoje a tak berte na vědomí, že se nejedná o klasickou kůži, na kterou jste zvyklí. Samozřejmě se jedná i tentokrát o velmi kvalitně zpracovaný výrobek, na kterém se nic nepáře, nic nevrže a vše funguje tak jak má. Uvnitř celého Smart Case je pak jemné mikrovlákno, které jednak udržuje iPad v naprostém pohodlí a nehrozí, že by se tablet o cokoli poškrábal. Mikrovlákno totiž nekryje jen samotný displej, ale skutečně celý vnitřek Smart Case. Vlákno pak samozřejmě slouží také na čištění displeje a je fakt, že do jisté míry jej dokáže skutečně zbavit nečistot a vyleštit.

ME710_AV6

Zatím co vnitřní strana obalu dokáže iPad vyčistit, vnější se o to snadněji dokáže zašpinit. Je potřeba pamatovat na fakt, že obal trpí stejným neduhem jakým trpěl již originální Apple iPad case určený pro ochranu prvního tabletu od společnosti Apple. Zašpinit obal tedy není vůbec obtížné, horší už je to s čištěním. Pamatujte že při čištění je potřeba používat buď jen velmi jemně namočený hadřík aby nezačala kůže vrzat nebo pak speciální čistící prostředky přímo na kůži. Samotný obal Smart Case pak samozřejmě jak jsme již zvyklí z předchozích generací tohoto obalu dokáže i tentokrát proměnit ochranu displeje na stojánek buď pro sledování videa kdy je iPad téměř v 90 úhlu oproti podložce nebo pro psaní, kdy máte iPad pohodlně nakloněný. Samozřejmostí je pak automatické uspání a probuzení iPadu po odhrnutí ochrany displeje nebo jejím zaklapnutím, tím však dnes disponují již veškeré obaly pro iPad. Zajímavé je, že zatím co Smart case zaručuje přístup ke všem portům a místům kam se potřebujete dostat včetně otvoru pro zadní mikrofon, samotné tlačítka pro zvýšení a snížení hlasitosti jsou zakrytá a vidět je pouze tlačítko pro přepínání zapnutí a vypnutí zvuku. Tlačítka je samozřejmě možné ovládat, ovšem většina obalů je nechává viditelné. Samozřejmostí je pak otvor pro Lightning konektor, reproduktory, 3,5mm jack konektor, mikrofony a také samozřejmě pro zadní kameru.

ME710_AV5

Tablet v Smart case drží jako přibitý ale není problém jej kdykoli vytáhnout bez toho, aniž by se tablet poškodil. Právě s tím mají často problém některé obaly, ze kterých se tablet jen velmi špatně vytahuje. Tablet jednoduše zapadne do Smart Case ve kterém pak pevně drží, ovšem v případě kdy jej chcete vytáhnout, není s tím sebemenší problém. Obal je velmi tenký, takže nijak výrazně nezvětšuje samotný iPad mini nebo iPad Air a dokáže posloužit jako spolehlivá ochrana, díky které však nedochází ke zvětšení objemu samotného tabletu. Další potěšujícím faktem je pak samozřejmě to, že displej je v podstatě ve stejné rovině jako samotný obal a ten tak nepřesahuje přes tělo iPadu a práce je stejně pohodlná jako bez obalu. Jediné co tedy může případného zájemce odradit je cena, ta je totiž u verze pro iPad mini 1699Kč a u verze pro iPad Air 1899Kč. Záleží možná do jisté míry na vašich finančních možnostech, pokud se vám nějaký obal vyloženě nelíbí díky dokonalému designu nebo značce a není pro vás problém investovat téměř dva tisíce korun za ochranu tabletu, pak bych řekl že není nad čím váhat. Osobně jsme s obalem velice spokojen, na druhou stranu mi však nijak nevadil ani obal Puro, jehož recenzi si můžete přečíst přímo zde. Ten však již na iPad mini s retinou nepasuje tak dobře jako na původní iPad mini a to byl jediný důvod, proč jsem přešel právě na Smart Case od Applu.

ME710
ME710_AV3

Související články

Dnes nejčtenější

.