Zavřít reklamu

Problém s výrobou nového iPadu mini sa odrazil aj na dostupnosti u mobilných operátorov a zatiaľ čo klasické WiFi modely sa začínajú pomaly expedovať do domácností užívateľov, operátori hlásia značné oneskorenie v dodávkach produktov. Problém si všimol server CNET, podľa ktorého sa dátum expedovania iPadu mini s 4G pripojením posunul o niekoľko dní či týždňov. Oneskorenie sa týka amerických operátorov T-Mobile, Verizon a AT&T, ktorí ponúkajú nový iPad mini s podporou LTE sietí.

Oneskorenie v dodacej lehote majú na svedomí aj zákazníci, ktorých počet sa zvyšuje. Hlavným problémom novej generácie iPad mini je Retina displej s uhlopriečkou 7,9 palcov, na čo podľa zdrojov doplatil najmä Sharp. Ten za pomoci svojej IGZO technológie nestíha vyrábať požadované množstvo displejov, keďže niektoré displeje majú problémy s duchmi, čo je pre Apple neprípustné. Operátori už zverejnili svoje odhady, pričom Verizon posunul svoj dátum expedovania z 25. novembra/listopadu na 2. decembra/prosince. Situácia nie je o nič lepšia ani u AT&T a T-Mobile, pričom u AT&T sa dodacia doba posunula na 21 až 28 dní a v prípade T-Mobile ide o 6 až 8 týždňov. Napriek tomu ale Apple ešte nezverejnil žiadne prehlásenie, v ktorom by informoval o oneskorení a vo svojom Online Store aj naďalej ukazuje dodaciu dobu 5 až 10 pracovných dní.

Spoločnosť tak doteraz vyrobila omnoho menej iPadov mini ako iPadov Air, o čom svedčí aj dostupnosť produktu. iPad Air bol už od prvého dňa dostupný vo veľkom množstve vo všetkých verziách a u všetkých operátorov, zatiaľ čo v prípade iPadu mini padlo len oznámenie, že sa produkt začne predávať v priebehu novembra/listopadu. To sa skutočne stalo, a aj keď niektoré zdroje tvrdili, že sa dátum vydania odloží o niekoľko mesiacov, spoločnosť zahájila predaj iPadu mini s Retina displejom už 12. novembra alebo 15. novembra na Slovensku.

IMG_8547
*Zdroj: CNET

Související články

Dnes nejčtenější

.