Zavřít reklamu

Súdny spor medzi Applom a Samsungom odhaľuje nové skutočnosti. Sudca Paul Grewal po prečítaní dokumentov dospel k záveru, že Samsung nielen, že porušil patenty Applu, ale taktiež zneužil jeho tajné dokumenty. Najnovšie sa totiž objavila správa, že Samsung rozposlal prísne tajné dokumenty Applu viac ako 90 svojim zamestnancom a 130 neautorizovaným právnikom.

Samsung tým v skutočnosti porušil súdnu dohodu, a súd ho preto žiada, aby svoje konanie vysvetlil. Uniknuté dokumenty zahŕňajú zmluvy medzi Applom a niekoľkými ďalšími spoločnosťami, medzi ktoré patrí Nokia, Ericsson, Sharp a Philips. Aj keď sa jedná o prísne tajné dokumenty, súd požiadal Apple aby ich zdieľal s účastníkmi patentového sporu, ktorý sa ťahá už od roku 2012. Samsung však nariadenie nedodržal, nechal dokumenty kolovať medzi neoprávnenými osobami, čím došlo k veľmi prudkému pokroku vo vývoji jeho smartfónov. Samsung uvádza, že informácie „prezradil neúmyselne a tento čin hlboko ľutuje.“ Zneužitie dokumentov potvrdzuje aj generálny riaditeľ pre duševné vlastníctvo Nokie, Paul Melin. Ten uvádza, že Dr. Seungho Ahn zo spoločnosti Samsung chcel použiť dokumenty k tomu, aby urýchlil rokovania medzi Nokiou a Samsungom.

Sudca preto požiadal Apple a Nokiu, aby predložili svoje návrhy na trest pre Samsung, a zároveň oznámil spoločnosti Samsung, aby sa začala pripravovať na obranu. Práve preto sa už za necelý mesiac, 9. decembra / prosince 2013 spoločnosti stretnú na súde, kde sa bude tento únik dokumentov riešiť.

Samsung_shop
*Zdroj: The Verge

Související články

Dnes nejčtenější

.