Zavřít reklamu

Přemýšlel jsme jak vlastně pojmout tento článek a myslím si, že nejjednoduší způsob jak vše popsat je přímá citace jednoho z čtenářů serveru Macrumors.com s přezdívkou Sowelu, který popsal své problémy s iPadem Air přímo na diskusních fórech již zmíněného serveru. Netrva dlouho a přidali se k němu také další uživatelé, kteří si stěžují na problémy související s iPadem Air. Sowelu uvádí:“ Opravdu nemohu uvěřit tomu, že Apple sátle používá displeje od dodavatelů, kteří vyrábí panley s naprosto zjevným problémem. Kdo je viník? Je to LG? Samsung? Sharp? Kolik času potřebují aby si dali dvě a dvě dohromady a začali používat kvalitnější displeje pro své prémiové a velmi drahé tablety? Kolik generací to bude trvat? Nebo je to prostě nezajímá?

Na levé straně displeje jsou barvy špinavě zelené/žluté, zatím co na pravé straně jsou jasnější a trochů více do růžova. V případě, že by celý displej vypadal jako na pravé straně, bylo by to použitelné a dokázal bych s tím žít, ale tak jak je to teď je to velmi rušivé. Stejně jako u iPadu 3. a 4. generace, které měly tento problém. Pak je tu také iOS 7 na iPad. Právě na iOS 7 je tneto problém jasně zřejtelný, ale nikdo v Applu si ho nevšiml, nebo se o něj nestaral? Závisí na tom jak se na to podíváte, buď si toho skutečně nikdo nevšiml nebo je to až neuvěřitelně arogantní jednání ze strany Applu. Máte-li dobrý displej pak gratuluji, vyhráli jste loterii Applu. Na druhou stranu já už odmítám znovu hrát tuto hru s Applem a čekat, zda dostanu kvalitní nebo nekvalitní displej podle toho, od jakého dodavatele pochází. Uvidím jaké displeje nabídne iPad mini a pokud bude Apple schopen nabídnout kvalitní a stejné displeje u iPadu mini, budu se držet právě mini.“

Ještě jendou dodáme, že k problému který popsal Sowelu se přidávají další uživatelé, kteří si na displej u svého iPadu stěžují. Podobný problém nastal také u první generace počítačů MacBook Pro Retina, což eskalovalo až v hromadnou žalobu uživatelů MacBook Pro Retina s displeji od LG. Podle všeho se problém s displeji u iPad Air týká opět pouze některých kusů a to pravděpodobně těch, které používají displej určitého výrobce. Appel se prozatím k situaci oficiálně nevyjádřil. Druhou možností je také fakt, že displeje ještě nedokázali správně uschnout a lepidlo které spojuje jednotlivé vrstvy pomalu ale jistě schne, což byl také problém u iPhonů. Za nějaký čas by se v tom případě problém sám vyřešil.

photo
13zd4i8
IMG_7534

Související články

Dnes nejčtenější

.