Zavřít reklamu

Proces predstavenia nových Apple produktov by sme mohli začať pokladať za tradíciu. Po asi ôsmich miliónoch špekulácií Apple naozaj predstaví očakávaný produkt, o pár dní sa začnú pred obchodmi hromadiť fronty ľudí a nakoniec sa produkt dostane do rúk technikom z iFixIt. Už tradičný priebeh sa dotkol aj nového iPadu Air, ktorý Apple začal oficiálne predávať dnes o polnoci. Technici z iFixIt sa samozrejme na produkt pozreli z hľadiska opraviteľnosti a výsledok je aj pri tomto Apple zariadení zlý – iPad Air získal hodnotenie len 2 z 10.

Problémy s vnútornosťami sú v prípade iPadu Air prakticky rovnaké ako u predchádzajúcej generácie. Opäť sa teda stretávame s množstvom lepidla, ktoré drží všetky komponenty pohromade a servis tiež upozorňuje, že konštrukcia displeju je náročná a pri jeho výmene treba dávať pozor, aby nedošlo k prasknutiu predného sklíčka. Nový iPad ale nie je iba o negatívách a práve vďaka iFixIt sa dozvedáme mnohé ďalšie zaujímavosti. Vo vnútri nového iPadu Air sa síce nachádza procesor Apple A7, no jedná sa o úplne iný model ako ten, ktorý Apple použil v iPhone 5s. Túto odlišnosť dokazuje nové sériové číslo APL5698, ako aj vyššia frekvencia procesoru. Nový procesor vďaka použitiu moderných technológií umožnil, aby Apple drasticky zmenšil batériu a veľkosť celého zariadenia. Úsporný procesor sa postaral o to, že na 10 hodín používania vystačí batéria s kapacitou 8827 mAh, 3,73 V napätím a energiou 32,9 watthodín. Oproti tomu predošlá generácia obsahovala batériu s kapacitou 11 560 mAh, napätím 3,7 V a energiou 43 watthodín.

ipad-air-2

Napriek špekuláciám, že nový iPad môže obsahovať 1,5 či 2GB RAM, Apple sa aj tentoraz uspokojil s 1GB LPDDR3 pamäťou. Jedná sa pritom o rovnakú pamäť, akú Apple použil už pri iPhone 5s ale vynechal u predošlej generácie. Predošlý model totiž obsahoval 1GB DDR2 pamäť, ktorá sa taktiež nachádzala v tretej generácii veľkého iPadu. iFixIt tiež potvrdil, že časť displejov pre iPad Air vyrába LG Display, keďže displej v tomto v iPade Air je práve od LG. Displej má sériové označenie LP097QX2 a aj tentoraz ponúka rozlíšenie 2048 x 1536 bodov pri 264 ppi. Najmarkantnejšia zmena sa v prípade iPadu Air týka predovšetkým jeho rozmerov a váhy. Hrúbka iPadu totiž predstavuje len 7,5 milimetra a váha zariadenia predstavuje 469 gramov pri WiFi-only verzii alebo 478 gramov pri WiFi + Cellular verzii.

ipad-air-3
ipad-air-1
*Zdroj: iFixIt

Související články

Dnes nejčtenější

.