Zavřít reklamu

Plnohodnotná podpora pre viaceré monitory je jednou z kľúčových vlastností nového OS X Mavericks. Zhodou náhod však táto kľúčová funkcia podľa viacerých užívateľov nie je dotiahnutá do dokonalosti a najnovšie sa s jej problémami stretli aj redaktori magazínu ArsTechnica. Chyba je v tom, že nový OS X Mavericks má v súčasnosti problémy s monitormi pripojenými cez USB, ktoré využívajú technológiu DisplayLink. Podľa spoločnosti je problém na strane Applu, keďže chyba sa ukrýva hlboko v kóde operačného systému Mavericks.

Spoločnosť DisplayLink samozrejme kontaktovala Apple, no zatiaľ nedostala žiadnu odpoveď. Je tak len otázkou času, kedy sa Apple rozhodne vyriešiť problémy s podporou takýchto externých monitorov, no nejedná sa o jediný problém. DisplayLink potvrdil, že aj na jeho strane sa objavil istý bug s plynulosťou monitorov, ten má však na svedomí chyba v beta driveroch pre OS X Mavericks. Oprava je v tomto prípade už na ceste, keďže spoločnosť už 5. novembra/listopadu vydá stabilnú verziu DisplayLink 2.1 driveru pre OS X, ktorá opraví väčšinu známych chýb. Spoločnosť zaznamenala nasledujúce chyby pri používaní OS X Mavericks:

  • Niektoré aplikácie sa môžu preblikávať na displejoch s technológiou DisplayLink. Medzi tieto aplikácie patrí Safari, QuickTime, App Store a ďalšie.
  • Niektoré aplikácie ukazujú chyby alebo chýbajúci obsah pri aktualizovaní obsahu. Medzi tieto aplikácie patria Maps, iBooks a Dock.
  • Rozloženie displejov nie je ustálené pri používaní dvoch alebo viacerých DisplayLink displejoch.
  • Všetky obrazovky sú tmavé a nepoužiteľné po odpojení obrazovky DisplayLink.  Túto chybu má na svedomí pád služby Apple Window server. Chybu je možné opraviť opätovným pripojením DisplayLink zariadenia
  • Pri duplikovaní obrazovky na MacBooku Pro s Retina displejom dôjde k odhláseniu používateľa. Chybu má opäť na svedomí pád služby Apple Window server.

multiple_displays_menus
*Zdroj: ArsTechnica

Související články

Dnes nejčtenější

.