Zavřít reklamu

Že OS X Mavericks skutočne predlžuje výdrž batérie v MacBookoch, nie je žiadny reklamný ťah, ale holý fakt. O tejto zmene sa na vlastné oči presvedčil redaktor serveru Ars Technica, ktorý vo svojej obsiahlej recenzii nového OS X Mavericks spomenul aj túto skutočnosť. Redaktor sa rozhodol podrobiť nový systém testu, v ktorom čelil rovnakým úlohám ako jeho postarší konkurent, OS X 10.8.5 Mountain Lion. Oba prístroje mali podľa neho nainštalovaný Flash Player, ktorý je aj dnes akousi samozrejmosťou na webe.

Pozoruhodnou zaujímavosťou je, že sa vplyv na batériu týka aj toho najstaršieho podporovaného železa. Redaktor otestoval výdrž batérie na 6 rokov starom MacBooku Pro z roku 2007 a ukazuje sa, že so systémom OS X Mavericks sa batéria vybila až za úctyhodné 4 hodiny. Jedná sa nepochybne o úspech, keďže väčšina konkurencie by s tak starou batériou fungovala zrejme iba pár minút. Jedná sa o zaujímavý výsledok, no ako dopadol operačný systém Mountain Lion? Systém vo verzii 10.8.5 dokázal so spusteným skriptom vybiť batériu o 45 minút skôr, a teda jeho životná púť na jedno nabitie trvala približne 3 hodiny a 10 minút. V konečnom dôsledku sa tak životnosť batérie na šesť rokov starom MacBooku Pro zvýšila o 25 percent.

battery-macbook2007

O to zaujímavejšia je životnosť v podaní tohtoročného MacBooku Air. Apple už na konferencii oznámil, že jeho nový 13-palcový Air vydrží na jedno nabitie až 12 hodín vďaka procesoru Haswell a iným vylepšeniam, no vtedy uvádzal údaje zo systému OS X Mountain Lion. Keď redaktor otestoval životnosť batérie pri novom OS X Mavericks, výsledok bol ešte pútavejší. Zatiaľ čo pri Mountain Lion sa 13-palcový MacBook Air s Haswellom udržal len krátko cez 12 hodín, po nainštalovaní OS X Mavericks sa jeho MacBook Air vybil až po približne 15 hodinách a 40 minútach neustáleho behu. V praxi sa teda jedná o 30-percentný nárast oproti predchádzajúcej verzii systému OS X, ktorá je aktuálne dostupná vo verzii 10.8.5.

battery-macbook2013
*Zdroj: ArsTechnica.com

Související články

Dnes nejčtenější

.