Zavřít reklamu

Apple nepochybne potešil záujemcov o nový iPad Air tým, že ho začne predávať už 1. novembra/listopadu, no v prípade iPadu mini s Retina displejom je situácia horšia. Apple dnes podľa analytikov nedokáže vytvoriť tak veľké množstvo kusov nového iPadu mini, aby dokázal svoj prístroj predávať už krátko po jeho predstavení. V konečnom dôsledku sa práve toto odrazilo na oznámení, že Apple začne predávať nový iPad mini s Retina displejom až v priebehu budúceho mesiaca a podľa našich informácií by mal v obmedzenom množstve doraziť na Slovensko v druhej polovici mesiaca.

Analytička Rhoda Alexander z IHS tvrdí, že dodávateľský reťazec Applu dokáže v týchto dňoch vytvoriť len jednu tretinu všetkých iPadov mini v porovnaní s minulým rokom, za čo môže predovšetkým pomalší vývoj 7,9-palcového Retina displeju s rozlíšením 2048 x 1536 pixelov. Množstvo vyrobených zariadení má byť v tomto štvrťroku veľmi obmedzené a zrejme to viedlo Apple k tomu, aby vo svojej ponuke ponechal lacnejší 16GB iPad mini z minulého roku. iPad mini s Retina displejom tak bude aj v období Vianoc a nového roku v Číne nedostatkovým tovarom, presne tak ako zlatý iPhone 5s v týchto dňoch.

Spoločnosť tak zrejme s najvyššou pravdepodobnosťou bude propagovať svoj 299-dolárový produkt. Podľa analytičky tiež nie je vylúčené, že sa Apple rozhodne spustiť globálny predaj nového iPadu mini s Retina displejom až vo februári/únoru alebo marci/březnu 2014, keď už bude mať vyrobený dostatočný počet kusov. Web Applu aj naďalej uvádza, že sa prístroj začne predávať v novembri, v ponuke Online Store ale ani jeden z modelov nie je dostupný. Problém s nedostatkom kusov zariadenia môže byť pozitívnou správou pre konkurenčný Samsung, ktorý má v pláne prekonať Apple a predaje jeho tabletov. Nový iPad mini s Retina displejom sa však od svojho predchodcu odlišuje len veľkosťou displeja, rozmermi a váhou, keďže obe zariadenia majú ten istý procesor Apple A7, Retina displej s rozlíšením 2048 x 1536 bodov a oba sú dostupné v 16, 32, 64 a 128GB variantoch.

overview_hero
*Zdroj: Telegraph.co.uk

Související články

Dnes nejčtenější

.