Zavřít reklamu

Spolu s blížiacim sa iPad eventom sa francúzskemu portálu MacG.co podarilo obdržať dátumy vydania nových produktov, ktoré sú veľmi podobné tým z minulého roku. Pravosť týchto informácií nemôžeme zatiaľ potvrdiť, ale server sa odvoláva na ten istý zdroj, ktorý ho už pred pár mesiacmi upozornil na blížiace sa predstavenie 16GB modelu iPod touch kompatibilného s iOS 7. Tohtoročný iPad event by sa mal podľa špekulácií konať už 22. októbra 2013, čo znamená, že zahraničné portály by mali obdržať pozvánky naň už dnes vo večerných hodinách nášho času.

Podľa toho, čo MacG tvrdí, by sme sa mali dočkať piatich významnejších ohlásení. Samozrejmosťou je dlho očakávaná aktualizácia 13- a 15-palcového MacBook Pro s procesorom Haswell. Tieto dva produkty by sa mali podľa všetkého začať predávať už 24. alebo 25. októbra, teda už dva dni po ich ohlásení. Zaujímavosťou je, že podľa informácií by mal Apple vypustiť zo svojej ponuky 15″ model bez Retina displeju a tak by sa mala ponuka MacBook Pro zúžiť iba na tri modely, z čoho až dva budú disponovať Retina displejom. Dôvod, prečo by mal Apple ponechať základný 13-palcový MacBook Pro môže byť ten, že podľa analytika Ming-Chi Kua ide o najpopulárnejší MacBook v súčasnosti.

macbook-pro

Ďalšou dvojicou produktov, ktoré uvidíme na trhu ešte tento mesiac, majú byť tablety iPad. Apple má skutočne predstaviť dva modely, pričom sa má jednať o iPad 5. generácie s novým dizajnom a iPad mini 2. generácie s Retina displejom. Tablety by sa mali začať predávať približne v rovnakom období ako minulý rok, 30.-31. októbra 2013. Minuloročné modely sa začali predávať 2. novembra/listopadu. Bližšie detaily k zariadeniam nie sú známe, no špekuluje sa, že Apple osadí oba prístroje 64-bitovým procesorom A7 / A7X.

Nakoniec sa dozvedáme dátum vydania Mac Pro. Ten sa začne predávať ako posledný, pričom prvé kusy by mohol Apple expedovať až 15. novembra 2013. Či sú informácie pravdivé alebo nie, sa dozvieme až na samotnom evente. Spoločnosť by tiež mohla predstaviť nový Mac mini s procesorom Haswell, inovovanú Apple TV a odhalí dátum vydania a cenu OS X Mavericks. Rovnako sa očakáva, že Apple na tomto evente predstaví nové verzie svojich iOS aplikácií, vrátane nových verzií iWork a iLife.

Apple-iPad-5-Space-Grey-67
*Zdroj: MacG.co

Související články

Dnes nejčtenější

.