• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Kdo vyrábí Apple A7 a M7?

  64-bitZatiaľ čo prvé hlásenia vraveli o tom, že Apple opustí výrobné linky Samsungu a prenechá výrobu mobilných procesorov výrobcovi TSMC, server Chipworks.com sa rozhodol pozrieť priamo na procesor nového iPhonu a navždy tak odhaliť, kto sa postaral o výrobu procesorov Apple A7 pre novú generáciu iPhone. Samozrejme, Apple tento rok oznámil, že vo vnútri nového 64-bitového SoC procesoru sa nachádza aj ďalší čip menom M7, ktorý má na starosti prácu s údajmi akcelerometru, gyroskopu a taktiež kompasu. A kto vlastne vyrába nový procesor?

  Chipworks zistil, že samotný čip Apple A7 má na starosti opäť spoločnosť Samsung, ktorá tak opäť vie, čo má v budúcnosti doháňať. Novinka je opäť postavená na architektúre ARM, tentoraz však využíva 28-nanometrový výrobný proces od Samsungu, a taktiež disponuje inštrukčnou sadou ARMv8, navrhnutou špeciálne pre 64-bitové zariadenia. Procesor je opäť dvojjadrový, a ako ukazujú prvé testy, opäť pracuje na frekvencii 1,3GHz.

  Po boku revolučného mobilného procesoru sa však v zariadení nachádza aj druhý spomínaný čip, M7. Ako zistil server, o výrobu procesoru sa postarala holanská spoločnosť NXP Semiconductors a je postavený na báze ARM Cortex-M3. Jedná sa o modifikovaný variant čipu NXP LPC18A1 so schopnosťou spracovávať pohybové dáta z nového iPhonu. Tento jednojadrový koprocesor dosahuje maximálnu frekvenciu 150 MHz a pri jeho výrobe bola použitá 90-nanometrová technológia. Čip podporuje inštrukčnú sadu ARMv7 a preto je zrejmé, že sa jedná o 32-bitový koprocesor, narozdiel od 64-bitového hlavného procesoru.

  Leitz

  Diskuze

   Pořád nechápu proč Samsung vyrábí Applu procesory, když sám používá (většinou) Qualcomm…:D

   Marshall: myslím že je to proto, že nikdo jiný by nedokázal tyto procesory vyrábět v takové kvalitě a kvantitě jak by si Apple přál.

   Tuším, že Marshall narážel na to, proč si Samsung nevyrábí procesory sám.

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  HighSky - Obchodujte online