Letem světem Applem - Apple, iPhone

iStores.skDatum: 23.9.2013 Vydal: Jaromír Miko Kategorie: Hardware, iPhone/iPod, Ostatní, Vše o Apple Komentářů: 3

64-bitZatiaľ čo prvé hlásenia vraveli o tom, že Apple opustí výrobné linky Samsungu a prenechá výrobu mobilných procesorov výrobcovi TSMC, server Chipworks.com sa rozhodol pozrieť priamo na procesor nového iPhonu a navždy tak odhaliť, kto sa postaral o výrobu procesorov Apple A7 pre novú generáciu iPhone. Samozrejme, Apple tento rok oznámil, že vo vnútri nového 64-bitového SoC procesoru sa nachádza aj ďalší čip menom M7, ktorý má na starosti prácu s údajmi akcelerometru, gyroskopu a taktiež kompasu. A kto vlastne vyrába nový procesor?

Chipworks zistil, že samotný čip Apple A7 má na starosti opäť spoločnosť Samsung, ktorá tak opäť vie, čo má v budúcnosti doháňať. Novinka je opäť postavená na architektúre ARM, tentoraz však využíva 28-nanometrový výrobný proces od Samsungu, a taktiež disponuje inštrukčnou sadou ARMv8, navrhnutou špeciálne pre 64-bitové zariadenia. Procesor je opäť dvojjadrový, a ako ukazujú prvé testy, opäť pracuje na frekvencii 1,3GHz.

Po boku revolučného mobilného procesoru sa však v zariadení nachádza aj druhý spomínaný čip, M7. Ako zistil server, o výrobu procesoru sa postarala holanská spoločnosť NXP Semiconductors a je postavený na báze ARM Cortex-M3. Jedná sa o modifikovaný variant čipu NXP LPC18A1 so schopnosťou spracovávať pohybové dáta z nového iPhonu. Tento jednojadrový koprocesor dosahuje maximálnu frekvenciu 150 MHz a pri jeho výrobe bola použitá 90-nanometrová technológia. Čip podporuje inštrukčnú sadu ARMv7 a preto je zrejmé, že sa jedná o 32-bitový koprocesor, narozdiel od 64-bitového hlavného procesoru.Reklama.
Odoberať komentáre cez RSS

 1. Marshall


  23. září, 2013 | 18:09
  0 Pulses

  Pořád nechápu proč Samsung vyrábí Applu procesory, když sám používá (většinou) Qualcomm…:D

 2. Johnny


  23. září, 2013 | 20:11
  2 Pulses

  Marshall: myslím že je to proto, že nikdo jiný by nedokázal tyto procesory vyrábět v takové kvalitě a kvantitě jak by si Apple přál.

 3. Marek


  24. září, 2013 | 15:53
  0 Pulses

  Tuším, že Marshall narážel na to, proč si Samsung nevyrábí procesory sám.

Chcete komentovat tento článek?

Přihlásit se » Registrovat se »

Další články


Reklama

reklama quikset
Reklama

Reklama

Reklama

reklama qnap
Reklama

Reklama

iPouzdro kryt na iPhone
Reklama

iStores.sk
Reklama

reklama mzone
Reklama