Apple potichu změnil vzhled ikon v iTunes Preview a připravil se na vydání iOS 7

icon-ios7Len krátko pred uvoľnením nového iOS 7 sa Apple rozhodol, že nový vzhľad implementuje aj do iTunes App Store, respektíve do webovej služby iTunes Preview. Pokiaľ sa teda rozhodnete navštíviť stránku niektorej aplikácie cez internetový prehliadač, môžete si okamžite všimnúť zopár zaujímavých zmien. Prvou hlavnou zmenou je samozrejme nové zaoblenie ikon, teda štandard, ktorý nám Apple priblížil už na konferencii WWDC 2013. Niektoré ikony sú na tento štandard prispôsobené, v prípade iných sú ale ikony pomerne zdeformované.

Príkladom tejto deformácie môže byť napríklad ikona populárnej hry Fruit Ninja, ktorú môžete vidieť nižšie. Ako som ale už spomenul vyššie, nachádza sa tu viacero zmien. Druhou zmenou je odstránenie tieňa pod ikonou aplikácie, a tak je vzhľad webu o niečo čistejší. Nakoniec sa tu nachádza jedna veľmi nenápadná zmena a to rozmery ikon. Aj keď Apple prehlásil, že bude požadovať ikony s rozlíšením 214 x 214 pixelov, na webe sa tentoraz zobrazujú ikony s rozlíšením 175 x 175 pixelov. Ikony v minulosti boli o niečo väčšie, a kvôli tieňu mali veľkosť 177 x 178 pixelov.

ios7-6-ikony

Leitz
Vstoupit do diskuze (10)

Diskuze

  prozatim bezi iOS7 na ip4 celkem stabilně jen obcas nejaky sek jinak vse ok (urcite chyby soucast bety), nevidim duvod proc by pak nemel byt ios na ip4 🙂

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz