Zavřít reklamu

Zatím co světovým médiím dorazila pozvánka na představení nových produktů přímo do sídla Apple ve městě Cupertino s datem 10. 9. 2013, Čínská média obdržela v noci vlastní pozvánku se stejnou grafikou, která však zve na 11. září 2013 přímo do Číny. Apple vůbec poprvé v historii uspořádá speciální akci pouze pro Čínu a vypadá to, že se jednání Tima Cooka a vedení největšího telekomunikačního operátora na světě China Mobile podařilo. Předpokládá se totiž, že Apple v Číně oznámí právě partnerství s China Mobile, který má více než 700 000 000 zákazníků.

Pro Apple se navíc bude pravděpodobně jednat o skutečně historicky významnou událost, nesmíme totiž zapomínat, že právě podpis smlouvy s China Mobile, který začne nabízet iPhone, by podle analytiků Morgan Stanley měl katapultovat akcie společnosti na dvojnásobnou hodnotu, ze které již budou dosahovat na bájnou hranici 1000$ za kus. Celý článek o podpisu smlouvy s China Mobile naleznete pod nadpisem Jestli chce Apple akcie v hodnotě 1000$ za kus, musí podepsat smlouvu s čínským mobilním operátorem. Magazín Forbes ve svém květnovém čísle uvedl, že právě podpis smlouvy s China Mobile bude pro Apple klíčovým krokem k dosáhnutí ceny za jednu akcii v hodnotě 1000$. Pozvánka, která z podhledu běžného uživatele nebo fanouška společnosti Apple není příliš zajímavou novinkou, tak pro Apple bude pravděpodobně znamenat mnohem víc, než všechny nové produkty, které společnost v letošním roce představila!

Další zajímavostí na kterou nesmíme v souvislosti s mediální událostí pořádanou v Číně zapomínat je pak spekulace o iPhone 5C, který by měl mířit právě na rozvojové trhy, jako je Čína a svoji cenou 350-400$ by měl konkurovat místním značkám, které jsou v Číně velmi oblíbené a válcují i společnosti, jim jinak patří největší kusy koláče na grafu celosvětových prodejů jejich produktů.

apple-china-invite

Související články

Dnes nejčtenější

.