Zavřít reklamu

Predstavenie iPhone 5S a iPhone 5C sa nepochybne blíži a ako sa tak blíži, dozvedáme sa ďalšie informácie o cene oboch zariadení. Tá by sa podľa čínskeho portálu Weiphone mala pohybovať na doterajšej úrovni, a teda základný 16GB model iPhone 5S nájdeme v obchodoch už za 5588 juan, čo predstavuje približne 679€. Táto cena nám dáva zmysel, keďže v tejto cenovej relácii sa dnes predáva aj 16GB verzia iPhone 5. V prípade lacnejšieho iPhone sa Apple rozhodol cenu značne znížiť, a ako sa zdá, 5C sa pri takejto cene stane veľmi populárne.

V Číne by mal iPhone 5C stáť iba 3399 juan, čo po prepočte predstavuje približne 413€. Vzhľadom k tejto cene očakávame, že by Apple mohol predávať iPhone 5C aj prostredníctvom autorizovaných predajní v Čechách a na Slovensku, kde by sa jeho cena mohla pohybovať na úrovni 419 až 429€. V takom prípade by telefón nemusel parazitovať iba na predajoch iPhone 5S, ale zároveň by „umŕtvil“ iPod touch, ktorý dnes stojí práve 429€ v 64GB verzii.

Pri tejto cene však musíme počítať s obmedzeniami. Tie dnes nie sú známe, všeobecne sa ale očakáva že Apple z telefónu vypustí Siri a iné softvérové funkcie, napríklad panoramatický režim fotoaparátu. Alternatívou je aj vypustenie nového hardvéru, a tak by mohol telefón ponúknuť hardvér na úrovni iPhone 4S, teda procesor Apple A5 a 512MB RAM. Apple hodlá vo svojej ponuke totiž ponúkať aj ďalšie zariadenie, ktorého cena bude predstavovať 4888 až 5288 juan, čo predstavuje 594 až 643€.

timcook-keynote-3
*Zdroj: weiphone.com

Související články

Dnes nejčtenější

.