Zavřít reklamu

O Appli sa síce vraví, že pripravuje svoju vlastnú HDTV, no momentálne sa zdá, že väčší záujem je o budúcnosť už existujúceho set-top boxu, Apple TV. Pretože Apple TV je dnes viacmenej akýmsi tajným spoločníkom v rodine iOS zariadení, niet divu, že sa stretávame so správami, že chce Apple tento stav viditeľne zmeniť. Špekulácie tiež vravia, že Apple TV 4. generácie bude predstavená už tento rok a mimo iného prinesie podporu pre iTunes App Store. Toho sa obáva aj Google a preto už dnes pripravuje svoju vlastnú hernú konzolu.

Obzvlášť veľké očakávania sa objavili po tom, ako Apple na WWDC oficiálne potvrdil podporu herných ovládačov pre zariadenia so systémom iOS 7 a po tom, ako sa objavila fotografia prototypu jedného z prvých herných ovládačov pre budúce zariadenia. Apple však krátko po svojom evente na WWDC 2013 získava nový patent, v ktorom odhaľuje, že Apple TV bude možné ovládať pomocou pohybového senzoru. Už v minulosti analytik Brian White vyslovil tvrdenie, že Apple HDTV budeme ovládať prsteňom, teda pohybom. Apple však nezískal patent na žiadny magický prsteň, ale na prútik, ktorý by momentálne slúžil ako ovládač pre menu Apple TV.

V konečnom dôsledku by sme sa tak stretli s prístrojom, ktorý by svojim ovládaním odpovedal Nintendu Wii a PlayStation Move. Práve pre túto podobnosť si myslíme, že by Apple mohol v budúcnosti ponúknuť takýto spôsob hrania hier, vďaka čomu by Apple TV nevyžadovala ďalšie iOS zariadenie. Navyše je to práve Apple TV, ktorá je najlacnejším iOS zariadením, a keby jej hry vyžadovali iPhone alebo iPod touch, nemuselo by to zlepšiť jej predaje. Apple podal žiadosť o prihlásenie patentu na štedrý deň, 24. decembra / prosince 2012 a o jeho tvorbu sa postarali pracovníci Duncan Robert Kerr a Nicholas V. King.

*Zdroj: FreePatentsOnline

Související články

Dnes nejčtenější