Zavřít reklamu

Ako sme písali už pred pár hodinami, Google skutočne predbehol plány spoločnosti Apple a predstavil svoju vlastnú online hudobnú službu, ktorá ponúkne svojim užívateľom za určitý poplatok prístup k veľkému množstvu skladieb, ktoré sú dostupné v ponuke obchodu Google Play Music. Narozdiel od tajnostkárskeho Applu však Apple dnes predstavil všetky dôležité informácie týkajúce sa jeho služby.

Nová služba ponáša meno Google Play Music All Access a za určitý poplatok vám ponúkne veľmi široký zoznam skladieb, ktoré si môžete prispôsobiť podľa seba. Prvou možnosťou je počúvanie skladieb určitého žánru či od určitého interpreta. Navyše, pokiaľ nemáte záujem počúvať úplne všetky skladby v ponuke, jednoducho ich môžete zo zoznamu „odsunúť“. All Access navyše umožní synchronizovať so skladbami, ktoré sa nachádzajú vo vašej hudobnej kolekcii, a tak sa môže stať, že v počúvanej hudbe budete počuť aj skladby z vášho Android telefónu. Nie je známe, či sa postupom času dostane služba na iOS, no vzhľadom k rozširovaniu sa Google na iTunes App Store sa tak môže stať.

Jednou z nových funkcii je Listen Now, ktorá funguje na princípe rozhrania iTunes Genius. Podobne ako Genius, aj Listen Now automaticky analyzuje vašu hudbu a prispôsobí playlist podľa nej. V ponuke nájde užívateľ novú hudbu konkrétneho autora, hudbu z albumu, ktorú ste nezakúpili a v neposlednom rade aj množstvo skladieb, ktoré odpovedajú vašim požiadavkom. Služby bude dostupná už dnes pre užívateľov v USA, pričom služba bude stáť 9,99 dolárov na mesiac. Užívatelia si však môžu vyskúšať službu na 30 dní úplne zadarmo a pokiaľ tak učinia do 30. júna / června, získajú zľavu z predplatného, čím budú musieť platiť $7.99 mesačne.

Související články

Dnes nejčtenější