Zavřít reklamu

Pokud nepatříte mezi ty které počítač živí, zřejmě jej používáte v průměru okolo čtyř hodin denně. Samozřejmě u našich čtenářů kteří jsou fanoušky technologií bude tento čas o něco vyšší. Při takovém provozu není Mac nijak zásadně vytěžován a pokud patříte mezi nekuřáky a nemáte domácího mazlíčka, je na tom i po letech téměř stejně jako na začátku.

Jak to však vypadá, když iMac 2007 běží dvacet čtyři hodin, sedm dní v týdnu po dobu pěti let a ještě k tomu v jednom z nejhorších myslitelných prostředí ve kterém lze běžnou elektroniku používat. Je totiž jen málo horších věcí než vysoká vlhkost, celodenní teplota okolo třiceti stupňů a srážející se krystalky soli, kterou k iMacu přivane vítr z několik metrů vzdálené pláže.

Fotografové v jediném hotelu na poloostrově Samana v Dominikáně totiž ke své práci používají kromě zrcadlovek právě trojici starších iMaců, na kterých upravují a ukazují fotografie vyfocené během dne na pláži. Mimochodem kdyby jedna fotografie nestála deset dolarů, zřejmě by si je i někdo kupoval a iMacy už mohli být vyměněny za novější modely. Samozřejmě mě celodenní provoz a kombinace výše uvedených podmínek zaujal. Pokud totiž nejsou počítače využívány k vypalování fotografií na CD nebo jejich úpravě, běží na nich jako spořič právě slideshow z pořízených fotek. Provoz je tedy skutečně nekonečný a kromě běžné úpravy fotografií slouží iMacy také k vypalování několika desítek CD s fotkami každý den.

iMac

Když jsem se bavil s fotografem, říkal že počítače za celou dobu nezaznamenaly jediný problém a slouží spolehlivě již pět sezón. Uvedl také to, co naši čtenáři zřejmě tuší, tedy že na lesklém displeji s plně nastaveným jasem jsou fotografie pochopitelně líbivé a zaujmou větší množství lidí. Právě podobné provozy po celém světě svědčí o kvalitě dříve vyráběných počítačů společnosti Apple. Jak je na tom kvalita výrobků nyní nechám záměrně na posouzení každého čtenáře.

iMac_samana_dominicana

Související články

Dnes nejčtenější