Zavřít reklamu

Len deň pred ohlásením finančných výsledkov za uplynulý štvrťrok sa analytici predbežne pozreli na výsledky, ktoré Apple môže zajtra odhaliť. Magazín Bloomberg sa rozhodol na svojej webovej stránke zverejniť sériu tvrdení štrnástich analytikov, ktorí zajtrajšie výsledky vidia celkom pesimisticky. Podľa nich by mal totiž Apple zajtra ohlásiť najnižší štvrťročný profit, aký sa za posledných desať rokov u neho objavil.

Analytici v tomto prípade očakávajú pokles 18 percent oproti minulej správe, a teda očakávajú predaje čistý zisk 9,53 miliardy amerických dolárov za uplynulý štvrťrok, respektíve $10.02 na akciu. Predpokladá sa, že výnosy vykážu nárast o 8 percent, teda 42,4 miliardy dolárov. Podľa magazínu Bloomberg sa tak jedná o najpomalšie tempo rastu od roku 2009. Problém je totiž podľa analytikov v tom, že sa postoj ľudí voči Applu zmenil na módu ukazovania nových produktov, podľa čoho na predaje spoločnosti reaguje trh.

Ďalším problémom je navyše tendencia odmietania akýchkoľvek informácii o pripravovaných zariadeniach, čo zanecháva investorov v strese. Obzvlášť v prípade, kedy akcie spoločnosti Apple zaznamenali pokles na úroveň z konca roka 2011, $399.38 na kus v tomto momente. Podľa magazínu by mal Apple okrem iného navýšiť svoju dividendu, pričom Bloomberg očakáva dividendu na úrovni približne $3.10 na akciu.

*Zdroj: Bloomberg

Související články

Dnes nejčtenější