Zavřít reklamu

V oficiálním českém Apple online Store je Thunderbolt Display dostupný za 1-2 týdny od objednání, u některých prodejních sítí v USA jako je Amazon, MacConnection a další je však displej zcela vyprodaný. Situace je stejná i v některých lokálních Apple Store. Poprvé si server Appleinsider všiml nedostatku Apple Thunderbolt Display v lednu letošního roku, ani po měsíci se však nedočkala distribuce nápravy a tak se opět začíná spekulovat o tom, že Thunderbolt displej brzy vystřídá nový model.

Apple má rád vše jednotné, pokud si však dnes koupíte iMac 27″ a rozhodnete se k němu připojit 27″ Thunderbolt display, budete mít na stole dva rozdílné displeje. Nový iMac je totiž oproti Thunderbolt displeji výrazně tenčí, což by se samozřejmě mělo projevit také u nové generace Thunderbolt displeje. Kromě tenčího profilu se pravděpodobně u nového Thunderbolt displeje dočkáme také nového panelu, který je přímo lisovaný s krycím sklem, díky čemuž jsou barvy nejen živější a obraz doslova vystupuje z displeje, ale zejména se neděje to co u současných panelů, že se mezi LCD a sklo dostává prach, který není možné nijak vyčistit.

Další novinkou pak bude zřejmě přechod z USB 2.0 na USB 3.0, Apple Thunderbolt Display funguje také jako USB rozbočovač, ovšem na rozdíl od poslední generace počítačů MacBook Pro nabízí pouze USB 2.0 s rychlostí 480Mbps, zatím co USB 3.0 nabízí až 5Gbps. Příchod nového displeje o skutečně velmi pravděpodobný, na druhou stranu však půjde především o kosmetické změny, očekávat HiDPI panel s Retina rozlišením je pravděpodobně nereálné. Současný Thunderbolt Display v podstatě vychází z předchozího Apple LED Cinema Display, ovšem na místo MiniDisplayPort využívá, jak již název napovídá, právě Thunderbolt konektor. Recenzi na Apple LED Cinema Display si můžete přečíst přímo zde.

Související články

Dnes nejčtenější