Zavřít reklamu

K zmenám vo vedení spoločnosti Apple dochádza i začiatkom nového roku a už 28. februára do vedenia spoločnosti nastúpi Luca Maestri, ktorý doposiaľ pracoval pre spoločnosť Xerox, ktorá stála i za myšlienkou užívateľského prostredia alebo počítačovej myši, ktoré do súčasnej podoby priniesli až inžinieri Apple, ktorý napríklad stáli i za možnosťou prekrývania otvorených okien na obrazovke. Xerox prepustenie svojho finančného riaditeľa – Luca Maestriho – oznámil v piatok prostredníctvom svojej oficiálnej stránky.

Luca Maestri prestúpi do vedenia Apple v posledný februárový deň, teda 28.2.2013, pričom v spoločnosti zaujme pozíciu firemného regulátora, ktorá spadala pod bývalú pracovníčku Betsy Rafael. Tá okrem úlohy firemnej regulátorky pracovala aj ako hlavná účtovníčka spoločnosti až do jej odchodu v októbri minulého roku. Hlavným účtovníkom Applu sa tak stal Peter Oppenheimer, ktorý je v súčasnosti hlavným finančným riaditeľom, alebo aj CFO.

„Luca je hviezdnym finančným riaditeľom, ktorý prispel mnoho k tomu, aby sa Xerox zmenil v oblasti korporátnych služieb. Pomohol posilniť naše finančné základy, ktoré budú slúžiť jeho následníkovi, našej spoločnosti a našim akcionárom po dlhý čas,“ tvrdí v oficiálnej správe predsedníčka spoločnosti a CEO Xeroxu, Ursula Burns.

luca_maestri

Související články

Dnes nejčtenější