Zavřít reklamu

Pokud by se vám po přečtení nadpisu zdálo, že Tim Cook se pomalu, ale jistě dostává k legendárnímu platu 1$ ročně, který inkasoval například Steve Jobs nebo v současné době Mark Zuckerberg, právě po vzoru Jobse, jste na omylu. Tim Cook totiž i letos vydělá 4,17 milionů dolarů, tedy téměř 80 milionů korun.

Ovšem vzhledem k tomu, že Cook v letošním roce nedostal odměny v podobě akcií, klesne jeho plat o 90% oproti loňskému roku, kdy díky odměnám ve formě akcií společnosti získal zhruba 378 milionů dolarů. V loňském roce totiž o Cookově odměnách rozhodoval ještě do poloviny roku sám Steve Jobs, který na něj byl opravdu štědrý. V letošním roce však o výšce odměn rozhoduje u Cooka, jakožto výkonného ředitele společnosti správní rada a ta se rozhodla, že Cookovi stačí jeho plat 220 000Kč denně.

Informace, kterou zveřejnil sám Apple však nemusí mít příliš pozitivní dopad na stav akcií, vzhledem k tomu, že akcionáři většinou rádi vidí, když vrcholní představitele společností dostávají štědré odměny, většinou to totiž svědčí o tom, že je firma skutečně zdravá a může si dovolit odměnit své klíčové zaměstnance.

Související články

Dnes nejčtenější