Zavřít reklamu

Od vydania iPadu mini, štvrtého iPadu ubehlo pár dní a prvý menovaný sa u nás dočkal recenzii dostupných v českomslovenskom jazyku. Avšak ani konkurencia nespí a podobne ako Apple, Microsoft o niečo skôr začal predávať svoj tablet Surface RT, ktorého 32GB verzia prináša používateľovi výrazne menej priestoru, ako od neho sprvu očakával. Dnes sa však opäť po dlhom čase vynorili špekulácie o pripravovanom tablete, známom ako „Xbox Surface“, ktorý by mal predstavovať prístroj prevažne zameraný na hranie hier.

Prvé zmienky o tablete s menom „XBOX Surface“ vyplávali na hladinu internetu začiatkom leta, kedy sa podarilo získať približné technické špecifikácie zariadenia. To by podľa dokumentu, ktorý môžete vidieť nižšie, malo mať 7-palcový displej s rozlíšením 1280×720, 288MB RAM a špeciálny procesor IBM kompatibilný s novou generáciou hernej konzoly Xbox, ktorej vtedy navrhované špecifikácie môžeme vidieť na papieri taktiež. The Verge tentoraz vraví, že leak bol na vtedajšiu dobu veľmi pravdivý, avšak plány spoločnosti sa aj naďalej vyvíjajú a tak sa zrejme dočkáme kvalitnejšieho, či možno menej kvalitného hardvéru.

Podľa najnovších, no nepotvrdených tvrdení by mal 7-palcový Xbox Surface obsahovať vlastný ARM procesor a operačnú pamäť navrhnutú špeciálne pre herné potreby, no je tu taktiež isté percento šance, že bude obsahovať procesor od Intelu. Systém, ktorý na tomto zariadení nájdeme, bude využívať vlastný systém postavený na jadre operačného systému Windows 8, pričom by však mal podporovať aj funkcie typické pre dnešné tablety. Samotný tablet je však určený na hranie hier. Ako však vyzerá vývoj takéhoto tabletu v Microsofte? Na internete kolujú správy, že Microsoft udržuje projekt ako prísne tajný a preto dočasne uzavrel niekoľko budov v areáli sídla spoločnosti v Redmonde, aby prenechal miesto vývojárskym týmom, ktoré budú pracovať na hrách a software pre dotykový Xbox. Produkcia by mala prebiehať na tradičných miestach, teda vo fabrikách Foxconnu a Pegatronu.

microsoftxboxsurface_techspecs3

Související články

Dnes nejčtenější

.