Zavřít reklamu

Server 9to5Mac vydal správu o nástupcoch populárnych hudobných prehrávačov iPod. Podľa neho by totiž Apple na prichádzajúcom Media Evente, ktorý sa bude konať už o 5 dní, mal aktualizovať svoje hudobné prehrávače iPod. Teda aspoň o malé zmeny. Tieto zmeny by sa mali týkať zariadení iPod Shuffle, iPod Nano a iPod Touch, po aktualizácii veľkokapacitného iPodu Classic niet ani stopy. Poďme sa však bližšie pozrieť na to, čo by tieto malé, no štýlové a výborne spracované hudobné prehrávače mali priniesť.

iPod Shuffle
Najväčšou zmenou najlacnejšieho a najchudobnejšieho prehrávaču iPod by mali byť tri nové farebné prevedenia, dopĺňajúce aktuálnu pestrofarebnú päťku. Cena by mala ostať nezmenená – $49; otázna však je kapacita zariadenia, ktorá je momentálne stanovená na 2GB.

iPod nano
Zariadenie, z ktorého sa stali hodinky s dotykovým displejom, by malo prejsť jednou z najväčších zmien za celú svoju existenciu. Po vydarenom experimente s dotykovým displejom plánuje Apple uviesť zariadenie kombinujúce prvky minulé i aktuálne. Svojimi rozmermi by sa mal ponášať na prvý iPod nano, resp. iPod mini, obsahovať by však mal dotykový displej, ku ktorému by mal prirásť aj Home Button, známy z iPod Touch a iPhone. Zariadenie by malo byť dostupné zrejme v 8 a 16GB verziách s počiatočnou cenou $169. Na výber však budete mať až zo siedmich farebných variant.

iPod Touch
O novej generácii tohto produktu sa na internete rozprávalo minimálne. Nedávno zverejnené informácie o použití 4″ displeja by sa síce dali považovať za logické, ak Apple prinesie väčší iPhone, no podľa najnovších informácii by mal jablčný gigant ponúknuť aj lacnejšiu verziu zariadenia, vychádzajúcu z aktuálneho modelu, prinášajúcu však menšie zmeny. Nie je však známe, čo sa pod „menšími zmenami“ myslí. Pokojne môže ísť o nový Dock konektor, predinštalovaný iOS6, upravenú kapacitu zariadenia ale aj o niečo úplne iné. Späť však k modelu so 4-palcovým displejom – ten by mal byť v obchodoch dostupný od $299 po $399. Oba produkty by mali však byť dostupné v čiernej i bielej farebnej variante.

Související články

Dnes nejčtenější