Souboj titánů: Samsung Galaxy S III vs. iPhone 4s

SIIIPoté co jsme porovnali iPhone 4s s Nokia Lumia 800, bylo srovnání se Samsung Galaxy S III doslova nutností. Najít fanoušky Apple víc nenáviděnou značku než je Samsung by bylo opravdu složité. Již delší dobu mě lákalo vyzkoušet mobilní telefony Samsung, které jsou často kritizovány za design kopírující vzhled iPhone. Když se na trhu objevil Galaxy S III a média začala zveřejňovat titulky typu: Samsung Galaxy S III: Do Čech přichází zabiják iPhone, bylo jasné, že se právě S III musím podívat na zoubek. Na úvod ještě dodám, že jsem testoval Samsung Galaxy S III s Android 4.0.4 z produkční řady pro ČR/SR.

Galaxy S III je tím nejlepším a nejnovějším, co v současné době Samsung nabízí. Jedná se o telefon, který bez debat nabízí vše, co by měl telefon v roce 2012 nabízet. Jedná se o telefon, kterému po stránce vybavenosti nemáte co vytknout. Všechny dnes dostupné technologie spojuje Samsung Galaxy S III. Ať se nám to líbí nebo ne, musíme si přiznat, že skutečně není nic co by es trojce chybělo. Je však skutečně tak dokonalá, jak se po přečtení technických specifikací může zdát?

Balení
V krabičce, jak jinak než podobné té od Apple, se ukrývá standardní příslušenství. Kromě návodu v Českém, respektive Slovenském jazyku, USB nabíječky, MicroUSB kabelu sloužícího k nabíjení i synchronizaci, zde najdete také Handsfree sluchátka. Ke sluchátkům jsou navíc k dispozici tři páry vyměnitelných silikonových špuntů, což je maličkost která potěší. Na druhou stranu však nemusíte být audiofil, abyste sluchátka nechali v krabičce. Zvuk totiž uchu příliš nelahodí a gumové špunty nic nezachrání. Pokud však chcete handsfree, není důvod kupovat jiné, jedna máte v balení.

Galaxy-S-III-Podvazky

Konstrukce
Pokud patříte mezi milovníky skla, kovu nebo jakýchkoli jiných dnes používaných materiálů u mobilních telefonů, nebude es trojka nic pro vás. Telefon je vyroben z plastu a je nutné přiznat, že zadní kryt baterie je plastový již na první pohled. Zadní kryt není problém poškrábat ani při častém pokládání na stůl. Záda telefonu však není problém vyměnit. To mimochodem znamená, že telefon obsahuje měnitelnou baterii o kapacitě 2100 mAh. V dnešní době kdy většina lidí mění telefon jednou za dva až tři roky považuji měnitelnou baterii spíše za staromódní řešení, díky kterému není možné vyrobit telefon v unibody designu. Na druhou stranu však někteří uživatelé mohou ocenit možnost dokoupit si druhou záložní baterii, ovšem opět mám pocit, že se tím dostáváme do časů Nokia 3310. Pod zadním krytem se kromě baterie ukrývá také slot na SIM kartu a MicroSD kartu, díky čemuž je možné paměť rozšířit až o 64GB.

Na zadní straně telefonu se nachází také LED blesk, čočka fotoaparátu a nešťastně také reproduktor. Právě reproduktor umístěný při běžném držení telefonu jednou rukou zhruba půl centimetru nad vašim ukazováčkem v kombinaci s plastovým tělem vyvolává rezonanci a ukazováček vám nepříjemně vibruje.

Boky telefonu jsou samozřejmě také plastové, tentokrát však v barvě kovu, který nejen že působí kvalitnějším dojmem než zadní kryt, ale je také výrazně pevnější. 3,5mm jack konektor společně s druhým, ruchovým mikrofonem je umístěn v horní části telefonu. Na jeho spodní straně pak naleznete kromě hlavního mikrofonu také microUSB konektor sloužící pro synchronizaci a dobíjení telefonu. Telefon je však možné po dokoupení speciální nabíječky dobíjet také dotykem.

Přední stranu telefonu s velkým 4,8“ displejem kryje sklo, díky čemuž se budete více než o poškrábání displeje obávat o záda telefonu. Ve spodní části pod displejem telefonu se nachází jedno hardwarové a dvě dotykové svítící tlačítka, tak jak jsem u Androidu zvyklí. Nad displejem pak kromě loga  společnosti nalezneme také reproduktor, přední kameru, čidlo a LED diodu upozorňující na některé změny telefonu.

Displej
Největším tahákem Samsung Galaxy S III je kromě výkonu a nejnovějších technologií samozřejmě 4,8“ Super AMOLED HD Displej s 16 miliony barev. Označení HD nemůže znamenat nic jiného než rozlišení 1280×720 pixelů. Displej sice nedisponuje takovou jemností jako iPhone 4s, ovšem jednotlivé pixely na něm uvidíte jen když je budete skutečně hledat. Díky velkému displeji navíc není potřeba telefon držet nikterak blízko u obličeje a tak je jemnost displeje skutečně dostačující.

Displej je skutečně nádherný, nabízí živé barvy, které lze navíc ještě nastavit pomocí jednotlivých barevných profilů podobně jako například u televizoru. Telefon je na přímém slunci lépe čitelný než iPhone a celkově se mi podání barev zdá o něco málo lepší než u iPhone 4s. Když si budete hrát několik dní s Galaxy S III a následně vezmete do ruky iPhone, bude vám telefon od Apple připadat jako hračka.

Displej je opravdu velkým tahákem, ovšem kdyby nebyl až tak velký. Měřím 202 cm čemuž odpovídají také mé ruce, ovšem dosáhnout při pevném úchopu telefonu do protilehlého rohu je téměř nemožné. Když držíte telefon jednou rukou tak, abyste neriskovali jeho pád,  dostanete se palcem do dvou třetin jeho displeje. To je pro mě poměrně zásadní problém. Pokud si totiž sednete do kavárny a budete prohlížet Google Maps nebo web, budete naprosto okouzleni. Živé barvy a HD rozlišení v kombinaci s velikostí displeje je totiž naprosto úchvatné. Zejména procházení webových stránek je skutečně perfektní a displej nabízí přesně takové pohodlí, jak jsem od něj očekával. Rovnou však zapomeňte na Coffe to Go a sedněte si pohodlně do Green Tree Coffe.

Běhat totiž s po městě s telefonem v jedné ruce je téměř nemožné. Možná jsem neschopný, to přiznávám, ale nebyl jsem při chůzi schopen nejen že napsat sms nebo něco vyhledat, ale dokonce ani vytočit telefonní číslo. Pokud si někde v klidu sednete nebo stoupnete, zvládnete telefon obsluhovat jednou rukou, ovšem pokud budete skutečně běhat po městě mezi lidmi, velké rozměry telefonu vám budou spíš na obtíž.

Pro mě osobně jako pro poměrně nenáročného uživatele, který nepotřebuje spouštět nejnáročnější aplikace nebo zjišťovat výkon svého přístroje v nejrůznějších testech, je displej největším tahákem telefonu. Když ležím večer v posteli, je S III se svými 133gramy skvělým pomocníkem při prohlížení našich webů. Díky téměř o 800gramů nižší váze vnímám S III dokonce pozitivněji než iPad, samozřejmě co se prohlížení webů týká. Na druhou stranu však nemohu s telefonem vyrazit do města a pohodlně jej ovládat jednou rukou.

Výkon
A jsem u toho, zajímalo vás někdy u iPhone něco jiného než kapacita paměti? Pokud ne, jste běžný uživatel Applu. Ovšem v případě Samsungu a Android telefonů obecně vás to zajímat musí, aplikace v Google Play totiž nejsou kompatibilní s určitým zařízením, ale s určitým výkonem.  Samsung Galaxy S III nabízí čtyř jádorvý procesor Exynos 4412 na frekvenci 1400Mhz. Telefon obsahuje také 1GB operační paměti, z nichž rovných 600MB se stará o samotný chod operačního systému, ovšem zbývajících 400MB je dostatečné pro všechny další aplikace. Telefon se prodává ve třech verzích s 16, 32 a 64GB. Telefon navíc díky již zmíněným MicroSD kartám nabízí prostor pro rozšíření paměti a to až dvojnásobně. S kapacitou 128GB již S III hravě strčí do kapsy leckterý tablet nebo ultrabook. Pokud navíc nejste skoupí na data, můžete využít předinstalovaného klienta cloudového uložiště DropBox, který vám jako majiteli S III nabídne exkluzivně na dva roky od první aktivace 48GB prostoru. Pokud jste navíc na DropBoxu úplně poprvé, dostanete rovnou 50GB prostoru.

Jsme samozřejmě Apple magazín a hlavním cílem recenzí Nokia Lumia 800 a Samsung Galaxy S III je porovnání telefonů s iPhone 4S zejména co se týče uživatelského dojmu. Není tedy na místě abychom zde uváděli výkonnostní testy. Telefon však reaguje opravdu velmi svižně a aplikace se v něm spouštějí rychleji než na iPhone 4s, ovšem nepatrně rychleji. Na druhou stranu však osobně vnímám a vždy jsem vnímal Android jako důkaz pro Apple, že udělat telefon s Widgety, živým pozadím a podporou nejrůznějších nástrojů, který bude stejně rychlý jako iOS je možné. Samsung skutečně reaguje bleskově a to i přesto, že vám během práce například v jednom z rohů telefonu běží video a na pozadí dopadají kapky na displeji při právě probíhající bouřce. S III je skutečně velmi rychlý telefon, který nabízí výkon, jenž si poradí s každou aplikací v Google Play a zvládne mnoho věci najednou.

Galaxy-S-III-Podvazky

Baterie
Samsung Galaxy S III disponuje vyměnitelnou baterií o kapacitě 2100 mAh, jejíž výdrž je dalším důkazem toho, že lze udělat telefon s 4,8“ displejem, čtyř jádrovým procesorem a podporou živých pozadí + widgetů, který běžnému uživateli dokáže vydržet nabití dva dny. Pokud si s telefonem budete hrát opravdu často, vydrží baterie na jedno nabití běžný pracovní den. Pokud si k S III dokoupíte speciální nabíječku v podobě podložky, je možné ji bez nutnosti používání jakéhokoli pouzdra nabíjet pouhým položením na nabíječku. Rozhodně se jedná o zajímavou funkci, díky které má S III opět něco navíc, co samozřejmě nemusíte využít, ale když se rozhodněte, nemusíte používat žádné speciální obaly jako u iPhone.

Vychytávky, které nejen potěší
Galaxy S III je přeplněný nejnovějšími technologiemi. Potěší například dnes již i v ČR/SR dostupné NFC, které využijete například při platbě jahodového Shake. Mcdonald totiž již minimálně v Bratislavě podporuje NFC platby. To je samozřejmě jen zlomek zajímavostí, které S III nabízí. Novinkou, která doposud nebyla u jiných telefonů použita je detekce očí. Inteligentní senzor snímá oči uživatele a v případě, že se díváte na telefon, například čtete článek na LsA nebo sledujete film, nevypne se podsvícení displeje ani po uplynutí nastaveného limitu pro podsvícení.

S detekcí uživatele souvisí také další vychytávka, odemykání pomocí obličeje. Pokud chcete telefon odemknout, stačí se podívat do přední kamery a telefon je okamžitě odemknut. Kamera reaguje pouze na obličej majitele a ostatním, ani podobným uživatelům se telefon neodemkne. Zajímavostí je, že odemknutí je opravdu okamžité. Pokud není tma nebo se na telefon nedíváte z nepřirozeného úhlu, je odemknut za méně než vteřinu. Pokud se po vteřině neodemkne, neodemkne se již vůbec a musíte zadat nastavený kód.

Zajímavostí jsou také gesta pomocí pohybu telefonu. K dispozici máte osm gest pohybu, které můžete nastavit. Když tak například pohnete telefonem zprava do leva, automaticky vyvoláte hovor nebo psaní sms, záleží jen na vás co si nastavíte pod kterým pohybem. Telefon navíc ovládá také zajímavé upozornění pomocí vibrací. Pokud například vezmete telefon do ruky po delší době a mezitím vám přišla sms nebo máte zmeškaný hovor, automaticky telefon při dotyku zavibruje. Samozřejmě se nejedná o stěžejní funkci celého přístroje, ale máte jistotu, že když odcházíte z kanceláře a vezmete telefon ze stou přímo do kapsy, bez toho aniž byste se na něj podívali okamžitě zjistíte, zda jste něco nepropásli.

Zajímavé je také například nastavení profilu barev nebo možnost zvolit pro internetový prohlížeč individuální nastavení jasu. Obecně nastavení u S III a tedy u Androidu je zcela o něčem jiném než u Nokie Lumia, tedy Windows Phone 7.5 nebo iPhone a jeho iOS. Nastavit lze skutečně vše a to až do takových detailů jako je délka podsvícení dotykových tlačítek nebo například zobrazení dotyků prstu na displeji. Vývojáře pak jistě potěší možnosti jako ladění USB portů nebo například detekce pohybu displeje, která rozbliká displej při každém pohybu. Nemá cenu rozepisovat detailně ve co lze u S III nastavit, ovšem pokud si telefon koupíte a najdete si na něj půl dne času abyste si vše vyzkoušeli a nastavili, můžete si telefon personifikovat do naprostých detailů.

Samozřejmostí je pak vysouvací lišta Androidu, díky které máte okamžití přístup k nastavení základních funkcí jako je GPS, Bluetooth, Wi-Fi, otáčení displeje a tak dále. Právě složitý přístup k nastavení některých základních fukcí jako je zapnutí/vypnutí Wi-Fi je jednou z nejkritizovanějších věci iOS, kterou však neodstranil ani nejnovější iOS 6. Používání Androidu je díky výše uvedeým vychytávkám skutečně rychlé a intuitivní. Na druhou stranu je však pravda, že ne všem musí výhovovat možnost nastavit každý i ten sebemenší parametr operačního systému. Ovšem jak jsme uvedl výše, pokud si půl dne s nastavneím pohrajete, již nikdy jej nemusíte používat.

S Voice
Když Apple představil u iPhone 4s digitální asistentku SIRI, nemohl být Samsung pozadu a představil S Voice, tedy digitálního asistenta pro S III. Samozřejmostí je, že si s S Voice nepopovídáte v Češtině, respektive Slovenštině. Bohužel anglicky si tkaé moc nepopovídáte a paradoxně i když vašemu hlasu rozumí předem nainstalované hlasové vyhledávání od Google, které S Voice k vyhledávání na webu používá, není zaručené, že vám stejné slovo porozumí také S Voice. Pokud nejste skutečně rodilý mluvčí, příliš si S Voice neužijete. Celkově navíc S Voice funguje mnohem hůř než SIRI a v podstatě vám příliš užitečný nebude, lze s ním sice ovládat celý telefon, vše však stokrát rychleji uděláte dotykem, který jak brzy pochopíte raději použijete i při 300Km/h na německé dálnici, protože jinak by se stejnou rychlostí proletěl také S III.

Přehraje na co si jen vzpomenete
Na displeji s úhlopříčkou 4,8“ se již na dovolené dá dívat na videa nebo hrát hry. Právě přehrávání videa je se samsungem o něčem jiném než s iOS. Zatím co s iOS musíte veškerá videa buď stahovat z iTunes Store nebo převádět do MP4, se Samsungem přehrajete bez problémů soubory ve formátech WMV, AVI (Xvid, DivX) a MKV. Vše samozřejmě v HD rozlišení 720p nebo i vyšším. Pro nás uživatele iOS je pak naprosto nepochopitelné, že pro S III není problém ani přehrávání filmu s titulkami. Samsung nabízí také zajímavou možnost přehrávat video během práce v malém okně, což může sice odpůrcům velkých displejů připadat spíše jako funkce vhodná pro tablet, ovšem je přinejmenším zajímavá.

Hudební přehrávač je možné ovládat z widgetu přímo na ploše nebo jej spustit jako plnohodnotnou aplikaci, která si poradí s FM rádiem a RDS kanály, strukturou adresářů a inteligentním řazením alb, interpretů nebo hudebních stylů. Fotogalerie dokáže nabídnout zajímavé prezentace nebo například detekci obličeje podobnou detekci v iPhoto.

Fotoaparát
Pokud nefotíte iPadem, budete držet v ruce největší hledáček na světě, který je však opravdu efektivní a dokážete s ním fotit poměrně pohodlně. Fotoaparát navíc na rozdíl od iPhone nabízí celou řadu nastavení od rozlišení, přes vyvážení bíle, režimy až po expozici nebo ISO a různé režimy ostření. Samsung u svého fotoaparátu nabízí co se nastavení týká vše, co najdete u běžných kompaktů. Pokud jste hračička jistě si s fotografiemi vyhrajete a bude vás focení skutečně bavit, pokud však nepatříte mezi uživatele kteří chtějí něco nastavovat, jistě si vystačíte s HDR, které Samsung nabízí stejně jako Apple. Fotoaparát je kvalitní a čočka má dobrou světlost. Při přepnutí na realistický režim navíc lépe vidíte stíny a další objekty již během fotografování. Vestavěný LED blesk je výkonnější než LED dioda u iPhone a dosvítí nejen dále, ale také svítí do větší šířky. Z technických důvodů vám fotogalerii porovnávající fotografie z iPhone 4s a Samsung Galaxy S III přinese v příštích dnech v samostatném článku.

SIII

Resumé
Galaxy S III nelze po stránce vybavenosti a výkonu nic vytknout, stejně tak nelze nic vytknout jeho displeji nebo operačnímu systému, který je stabilní a nabízí možnosti o kterých se uživatelům iPhone ani nesnívá. Mám však pocit, že Samsung Galaxy S III za 15 500Kč nabízí z uživatelského hlediska to stejné, co Samsung Galaxy Mini za 2500Kč. Mám na mysli nastavení u fotoaparátu, nastavení živých pozadí nebo widgetů, i Mini vše stíhá. Tím chci říct, že v podstatě kromě některých výše uvedených vychytávek neplatíte za nové možnosti, ale za lepší fotoaparát, lepší displej a další vlastnosti. Rozdíl v ceně je přitom opravdu značný a pokud nepotřebujete nejvýkonnější Android současnosti v klidu můžete sáhnout po jiném Android telefonu s nižší cenou.

Nejvíc se mi líbí používání fotoaparátu, který díky velkému hledáčku nabízí pohodlné fotografování. Ještě mnohem pozitivněji však hodnotím prohlížení webů a Google Maps, což jsou samozřejmě věci, které dokáží perfektně využít velký displej. Ten je však natolik velký, že bych si Samsung Galaxy S III ihned pořídil bez GSM, GPS, NFC modulu jako čtečku webů do postele, ovšem nedovedu si představit jej používat pro běžné, každodenní běhání po schůzkách nebo jen tak po městě.

Související články


|
44
Leitz

Diskuze

  Jo, i přes značný odpor ke všem Galaxy musím uznat, že tohle je vážně pěkný stroj :).

  Snad bych jen podotknul, že Galaxy S3 je o půl roku novější než iPhone 4S, takže to srovnání taky moc objektivní není.
  Ale chápu, jsou to vlajkové lodě obou společností.

  Reagovat

  Dobrý… Až na pár drobností: Je v tom Android… Se spoustou „personalizace a vychytávek, jehichž využití je v případě telefonu diskutabilní… A je to Samsung… 😉 P.S. Na focení mám foťák, na videa televizi, počítač a tablet, a aby mě kdejakej telefon poznával podle ksichtu a sledoval, kam se koukám, o to fakt nestojím… 😉

  Reagovat

  Cekal jsem s napetim, jak SIII dopadne… Resume, ze SIII zvlada to same, co nejaky strep za 2.5t je stejne relevantni, jako ze iP 4S zvlada to same, jako iP3G….
  Ono je totiz vazne tezke na SIII najit nejakou objektivni chybu, sam jsem iPhone 4S za SIII vymenil a jsem nadseny….
  Jedine + iPhonu je vydrz baterie, jinak za sebe rikam- prvni dokonaly iPhone killer….

  Reagovat

  Add přehrávání videí iPhone/iPad. Už nějakou dobu s úspěchem používám AirVideo, přehraje všechno formou streamování ze síťového disku, včetně AVI, MKW a pod. Na cesty mám obvykle přibalenou sadu několika filmů, konvertovaných v MP4 na disku „přístroje“. Je to trochu krkolomější řešení, stejně jako kopírování videí do přístroje přes iTunes, ale funguje to naprosto normálně. Co a jak používáte na videa v iPhonech Vy ostatní?

  Reagovat

  Ja som ho pred 3 dnami vymenil za iPhone 4 a musim povedat, ze 1 rukou napisem sms aj ine. Dalej S-Voice moju anglictinu zvlada v pohode, budik si nastavim rychlejsie ako tukanim 🙂 Nie je sice tak intuitivna ako SIRI, ale funguje na 80% rovnako…

  Fotak je super, velka spokojnost, hlavne s porovnanim iPhone 4.

  Jedine bolestive miesto je prechod z iTunes, resp jeho zrusenie a tym padom kopec roboty s tvorenim playlistov a podobne, ale par hodin pri pc a uz nebudem riesit…

  Reagovat

  Billionaire: Jestli sis vzal z resume kde je jasne napsane ze co vybavenosti neni telefonu co vytknout jedinou vetu, mrzi me ze jsi cetl cely clanek. Ta veta ma ten smysl, ze pokud chce nekdo stejne funkce s trochu mensim displejem, horsim fotakem a bez NFC, muze si v klidu koupit jiny mobil s Androidem ktery bude o tretinu az polovinu levnejsi a nabidne widgety, live pozadi atd…

  Reagovat

  Ad. prehravanie videa… Uz nejaky ten rok predsa na iOS su aplikacie ako AcePlayer, Flex, GoodPlayer a dalsia stovka apps na streamovanie… Prehraju vsetko aj 1080p mkv s DTS zvukom a titulkami bez problemov… Na to ze ste apple magazin, tak ste troska pozadu 😉

  Reagovat

  mattin: otazka je zda my, kteri jsme Vami vzpominane aplikace jiz davno recenzovali a vsadim se ze vzhledem k tomu ze jsme vetsinu recenzovali hned po jejich vydani tak jsme o nich vedeli driv nez vy, jsme pozadu. Nebo je pozadu ten kdo nepochopil, ze smyslem teto vety bylo, ze zkratka neni potreba na samsung nic doinstalovat a funguje to….. ach jo

  Reagovat

  to Roman Zavrel: To jsem pochopil, ale pak by fer udelat jiny zaver….
  Ja jsem taky (temer) nekriticky fanda iVeci, ale proste nastala doba (ktere jsem se posledni rok trochu obaval), kdy nastal cas udelat iPhonu papa….
  Kdyz si ted vezmu iP do ruky, najednou nejak vidim ty chyby, co jsem driv asi nevidel…
  Uvidime, s cim prijde novy iPhone, rad si ho poridim, pokud bude mit:
  a) stejnou kvalitu body jako 4S (na 100% bude)
  b) vetsi displej
  c) uzivatelskou volnost, jakou mi dava ICS (nastaveni, PREHRAVANI VSEHO,…..)

  Od Applu neutikam, ale uz to proste u nas neni hlavni telefon (ja SII, stara Lumia 800- spokojenost)….

  Reagovat

  Ja osobne nejsem jiz prilis velky zastance, zaver je podle me naprosto v proadku, napsal jsme ze mu nic nechybi ale osobne mi vadi jeho velikost…. co jsem mel podle tebe napsat aby to bylo ferove?

  Reagovat

  Roman: Objektivne to nikdo nerozsoudi, kokoti, kteri nekriticky oslavuji Android stejne iP zadupou do zeme a naopak… Muj osobni zaver je: iPhone nasel sveho premozitele, minimalne do prichodu noveho iPhonu tu mame noveho krale mobilu (dle vybavy)…

  Reagovat

  Roman: Nemyslel som to ako invektivu, iba ako konstatovanie vzhladom na clanok. Aj to prehravanie v S3 je iba aplikacia, aj ked uz predinstalovana a vychadza to z povahy systemu, takze S3ka ako taka stym nema vela spolocneho. Kazdopadne vyzdvihovat toto ako velke plus (kedze tomu bol venovany cely jeden odsek) oproti iOS mi pride trocha nefer a zcestne. Kedze sa jedna o cisto aplikacnu vec. A v pripade iOS mi to pride ako vyhoda, ak to nepotrebujem, tak naco to tam mam mat… To je podobne ako nb s predinstalovanym balastom na windowse… Inac recenzia resp. take user story je fajn a aj so zaverom suhlasim ;). No 4S uz tu par mesiacov proste je… Ked bude The New iPhone tak tiez porovnavat ho s S3 bude nefer voci S3ke, kedze uz taktiez bude mat svoje najlepsie casy za sebou :).

  Reagovat

  Tak jasny po HW strance je SGSIII lepsi ale telefon delaj aplikace a me zkusenosti s pouzivanim GNote pred cca pul rokem sou dost desive, jednak se mi vubec nelibi vetsina androidich aplikaci protoze sou delana na vic rozliseni tak to nikdy nejni dokonale a celkove takove jako by to melo bejt a je na iPhonu, navic pro note bylo strasne malo aplikaci (pro SGSIII to bude urcite lepsi) ale porad to nejni optimalizovane na jeden HW, navic vetsina aplikaci prichazi na android daleko pozdejs nez na iOS, je toho spousta co me vadi ale je to jen muj osobni nazor, pro me je proste android odpad a vse co jede na tom OS

  Reagovat

  Tak samozrejme jde o to na co chces telefon vyuzivat, taky pokud jsi hracicka a nestve te vsechno nastavovat a upravovat tak ti asi android bude vyhovovat vic ale me osobne vyhovuje prijit k hotovemu, stahnout si messenger, nastavit mejly, kontakty, dat par filmu, songu, her, do telefonu a mit hotovo to vse jednoduse prez iTunes (nechapu co na nem lidem tolik vadi), obcas neco vyfotim atd a to vse zvlada iphone podle me mnohem pohodlnejs, proste zalezi na prioritach

  Reagovat

  Nesouhlasím s částí, že se to dá srovnávat s S mini
  S mini je nepoužitelný pomalu ani na volání, to neskutečný lágování u všeho je na mrtvici.

  Reagovat

  Zacal som to s nadsenim citat ale po pasazi o vymenitelnej baterii to radsej zatvaram…navrat k 3310? To chcete povedat, ze je lepsie mat unibody telefon ktory vydrzi pol dna a potom je nutne hladat nabijacku ako mat dve baterie, prehodit ich a pokracovat v praci? To sa uz vonkoncom nechcem dohadovat o tom, ze pevnost konstrukcie iPhone vs Galaxy je uplne porovnatelna ak nepojdeme do detailov ale ak pojde o bezne pouzivanie. Pouzival som iPhone tri roky a teraz asi pol roka pouzivam Note…takze viem to realne porovnat…

  Reagovat

  Dominik: Uprimne diky tomu jak „kvalitni“ jsou plastove packy u zadniho krytu S III by vam stylem menit baterii kazdy den 2x (jednou novou a pak zase puvodni) vydrzel kryt zhruba tyden…. ale tak pokud kazdy tyden kupovat novy kryt klidne muzete 🙂

  Reagovat

  Nová vlajková loď jihokorejského Samsungu se může zařadit mezi telefony, jejichž tělo je vyrobeno z polykarbonátu. Nasazení těchto materiálů na Samsungu Galaxy S III potvrdila společnost Samsung serveru PhoneArena.

  Reagovat

  Roman: To iste som cital aj o kryte na Galaxy Note a uz pol roka znasa dost tvrde zaobchadzanie…ale je to mozne, ze na S III je to zle. Budem Vam verit. Zial aj napriek tomu by som volil Samsung. A to som na iPhone kedysi nahovoril spustu ludi z okolia 🙂 Otvorenost systemu je na nezaplatenie pre pracovne potreby…

  Reagovat

  Zajimavy článek o zajímavém telefonu… Nicméně stále jde o celý koncept OS a tady iOS vede a Android ho bude jen těžko dohánět… Samozřejmě že u nás, v malé relativně chudé zemi, kde se vesele používá kradený SW a bere se to jako normální má Apple těžkou pozici, ale jinde ve vyspělém světě, kde se lidé naučili za kvalitní služby platit, je ta pozice jiná… Ona by byla k dispozici videa v češtině, pokud by o ně byl zájem, nicméně pokud se tady filmy ve velkém stahují tak bude těžko někdo do tohoto byznysu něco investovat… iOS je kompletní řešení se specializovanými app pro správu domácnosti, pro snadou práci s dokumenty, pro zábavu… Android to sice taky umí, ale nikdy ho nebudou vývojáři z důvodů všem známých naplno podporovat… Nicméně SGIII je hezký telefon, který má hezké vlastnosti, otázkou je, jestli za 3 měsíce nepřijde nástupce a SGIII skončí podpora…

  Reagovat

  Nové SIII už jsem měl v rukou a vlastním první eSko. Telefon je to pěknej a po strance uživatelské už je na tom opravdu minimálně stejně jako iPhone, ale ta velikost ač se větším telefonům nebraním je fakt už na zváženou. Mě jako majiteli tabletu už přijde hodně zcestná, ale kdybych tablet neměl možná bych uvažoval. A druhá stránka věci jak už tu někdo zmínil jsou aplikace. Tady je Android prostě otřes. Takže za mě kdo nemá tablet a telefon použije převážne jen tak jak ho dostane tak je to nej koupě. Jenže jako tablet je prostě nej iPad(aplikace).Displej na mě působil jako když koukám na tištěnou stranku, ale bohužel jen na plný jas. Jinak má amoled při snížeńm jasu trochu nevyvážené barvy do zelena. Plast mě taky nijak nevadí obvzlašť při použiti silikonového pouzdra a za skoro dva roky se pacičky opravdu nelámou a přijde mi to rychlé praktické i když měnit baterii každou chvilku kvůli výdrži mi přijde jako úlet. Minimálně do večera to vydrží a něco dělat je pohodlnější právě na tabletu, který vydrží mnohem víc.

  Reagovat

  Už jsem to nemohl vydržet. Rád bych poprosil marketingové zaměstnance Applu, aby své příspěvky, že TOTO jsou NEJ věci, přispívali a psali si mezi sebou na fórech o Applu, nás to tady nezajímá, jediné co je perfektně je zpracovaný marketing, kde lidem pořád vymýváte mozek. Mám doma iPhone, po koupi jsem nějakou dobu čekal na výdrž baterie, ta se nedostavila, pokud jsem provedl několik pracovních telefonátů, na oběd jsem musel tento „super“ telefon dobíjet. Práce s tímto telefonem-dokumenty atd. otřesná (ano, už je to opraveno, ale ve stejné době byly jiné značky, které práci zvládaly), ostatní věci také na prd. To stejné s laptopy, pořád jste srovnávali Apple v hodnotách cca 50 000,- s běžnými laptopy v hodnotách cca 15 000,-. Můj kolega byl namasírovaný vaším marketingem, pořád básnil, jak je Apple laptop dokonalý, tak jsem mu řekl, ať si porovná hardware, zjistil, že Apple má staré, pomalé vnitřnosti (ale dobře sladěné, aby to fungovalo) a pokud by si koupil laptop ve stejné cenové hladině, tj. cca 50 000,-, tak má v této hodnotě perfektní mašinu v kvalitním kabátě ze slitin, nakonec si koupil za cca 25 000, do teď mu perfektně jede, rychlost nebudu ani komentovat. Pokud se jedná o software, Apple bojuje také s viry, akorát těchto Applů není tolik jako pc, to se dostáváme také k problému nejvíce prodávaných komponent, kolik lidí má pcka a kolik Applu…to si každý uvědomí sám, to stejné s telefony, většina lidí má různé telefony Samsungy, HTC atd., ale ne Apple. A čekání front před obchody na nový model, většinou jsou to zaplacení studenti, kteří to mají jako brigádu, dostanou většinou telefon zdarma a hle, hned máme zprávy, jak jsou šílené fronty. Popřípadě, prvním normálním zájemcům dají 50% slevu, což je také zajímavé. Pokud mluvíme o software SAFARI, kde ho máme, totálně špatně udělaný prohlížeč, propadák, nebo iTunes, pokud jste si nekoupili zrovna Apple a nejste donuceni tento software používat, tak většina normálních uživatelů, kteří tento Apple software použili na pcčkách, ho během krátké dobý s největší (musím napsat) „nasraností“ vymazala, …velmi špatně použitelné. Ještě jedna věc na kterou jsem si vzpomněl, své přítelkyni, jsem v minulosti, chtěl koupit přehrávač, kde jsem na zadní stranu chtěl nechat vyrýt věnování, nakonec jsem s těžkým srdcem koupil Ipod, protože zadní část byla chromová, když jsem připojil tento k TV a chtěl jsem se podívat na film, šel mi špatně zvuk jen jedním kanálem, volal jsem do Applu co to znamená, první otázka byla jestli mám originál kabel Apple, což jsem neměl, řekli, že musím mít JEJICH kabel a potom to bude fungovat, což mi začalo vrtat hlavou, jen aby jste věděli kabel Apple 45 Dollarů, normální cca $5-7, takový menší rozdíl. Začal jsem Googlovat, jak jsem zjistil, nebyl jsem sám, začal jsem uvažovat, co by mohl výrobce APPLe udělat, aby prodával tyto předražené výrobky a hloupí lidé je kupovali, neboli museli kupovat, protože jim nic jiného nezbyde. A na co jsem přišel, výrobce APPLE přehodil vývody výstupů, do videa dal výstup zvuku a levý zaměnil s pravým, takže při zapojení Jack (iPod) do televize stačilo dát žlutý (video) na zvuk a jeden z výstupu zvuku nepamatuji se, jestli červený nebo bílý (výstup zvuku) zastrčit do videa a ejhle, najednou to jelo i s kabelem za $5.
  Takže “PŘESTAŇTE NÁM TADY CPÁT S IPHONY A OSTATNÍ, TO DĚLEJTE MEZI SVÝMI, RÁD BYCH SI ČETL DISKUSI O VÝROBKU, KTERÝ JE ZROVNA DISKUTOVÁN, děkuji marketingu Apple a lidem kterým již vypláchl hlavu, že se budou držet ve své komunitě. Jestli je něco lepší, bychom si my běžní čtenáři udělali sami, ještě jednou děkuji.
  Pokud se jedná o srovnání SIII s nějakým telefonem za 2 500,-, to je jako byste řekl, že si mám koupit foťák za 2 500,- a ne například Canon 30, protože foťák za 2 500,- dělá jen horší fotky, je pomalejší, má menší světelnost atd., lidi utrácí vyšší částky, protože chtějí kvalitnější a rychlejší věci a pokud bychom takoví nebyli, tak bychom mohli mít například stacionární telefony, nebo počítače na elektronky. Ohledně velikosti se jedná také o výkřik do tmy, mám Samsung Note, ovládám ho jednou rukou a dosáhnu všude, krásně se na něm čte, kouká na movie, jako jeden z mála telefonů vydrží při běžném používání cca 2 dny, teď mám telefon, jaký jsem vždy chtěl, má vše pohromadě, větší je, protože jsem větší display chtěl, a nějakou chvíli vydrží. Ještě k iPhone, když jsem už nechtěl poslouchat svou hudbu, tak jsem si chtěl pustit rádio …a ejhle, to bych si musel dokoupit další extra zařízení, myslím, že to stálo cca 2 500,-, abych si mohl něco poslechnout, samozřejmě už by se mi telefon nevlezl do pouzdra, protože toto extra zařízení se muselo připojit k tomuto SUPER telefonu a najednou z toho bylo pajadlo, které se normálně nedalo použít, takže telefon za cca 20 000,- někde doma leží, protože po čase ho nechtěl používat ani můj 12 syn, který ho strašně chtěl, má HTC a už by ho nevyměnil. Omlouvám se za délku příspěvku, ale Applácké připomínky a blbé kecy mě dnes nadzvedly ze židle.

  Reagovat

  Ještě k připojení iPodu k TV, obraz nešel vůbec, jen zvuk z jednoho kanálu, jsem zvědav, jestli jste seriózní a příspěvek připojíte k ostatním.

  Reagovat

  Cafte,
  chcel by som sa spytat k prehravaniu videa roznych formatov s titulkami. Kedze uz na nete je viacero recenzii, niekde som sa docital, ze ma s vecisnou bezne pouzivanych formatov a kodekov problem s prehravanim a navyse mu robia problemy titulky, pri niektorych formatov nejdu vobec, prinajlepsom mu robia problemy niektore diakriticke znamienka. Tu som nasiel zmienku, ze videa idu prehrat bez problemov aj s titulkami. Je pravda, ze predchadzajuca rezenzia bola pisana este asi s promovanym telefonom a odvtedy sa mohla situacia zlepsit. Tak ake mate skusenosti s videom?

  Reagovat

  No … snad se vsichni schodneme, ze Android na iOS nema. Leda ze by si Android O HODNE MOC zlepsil svuj system :-).Mozna ze je S3 lepsi po vykonne strance, ale po systemove a funkcnostni ( aplikace, funkce, apd. ) na iPhone zdaleka nema, a to zadny jiny telefon s Androidem 🙂

  Reagovat

  Podle mne, je otázka času kdy apple spadne dtejně jako nokia.Co se zýče grafického rozhraní, iphone nic převratného nevymyslel.U iPhone se platí dle mého názoru už jen 10 000 za to že máte vzadu nakousnuté jablko.Samsung, ačkoliv ho nemám moc rád, tímto přístrojem opravdu překvapil.Ale poměr cena a plat, je nesrovnatelný, rozhodně to bude pro teenagery, co maj buď dobrou brigádu a sen o tom mít tento telefon doma pod polštářem a nebo pro teenagery co maj doma bohaté rodiče i tak velice drahá hračička.nuže, jelikož jsem na SE tak se teším na xperia play II

  Reagovat

  mám pouze poblblej galaxy ace, za půl roku pomalej zasekanej (a to jsem odinstaloval většinu app..)
  dostal jsem do ruky iPhone4s (na výměnu dysplaye)
  prvně mě úplně dostala jeho složitost a propracovanost (jak HW uvnitř tak SW)
  ale už se vesele z opojení probouzím (a tento článek byla poslední kapka)
  uvnitř telefonu to vypadá jako by sestavení vyvíjela na koleně skvadra školáků, každej šroubek má jinej rozměr. Zároveň každej druhej drží ještě nějakej „pléšek“ kterým kostří něco někam (neudělal jsem si fotodokumentaci tak jsem u toho pak tekl)
  nic na to nenahraju, nic nestáhnu (bez iTunes), Cydia, kterou si vesměs všichni upravujou to stejný a úplně stejně (viz. stahovací lišta android =) mě přestává brát.
  A že tam nainstalujete stovky aplikací a furt to jede? supr, ale moje opojení ustalo protože:
  Záruku bych ztratil tak jak tak když bych s tím po… Acem šlahl vo zem. Křópl sem tam CWM5.0 CV7.2 root a App2SD, dokonalost.
  reakce jsou pouze o polovinu pomalejší než 4S.
  dokonce to má i animaci otočení obrazu..

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články

Leitz