Zavřít reklamu

Pri predstavení nového iPhonu v roku 2007, kritizoval Steve Jobs používanie stylusov na dotykových zariadeniach. Podľa jeho myšlienok máme techniku ovládať čo najjednoduchšie a práve samotné prsty sú na to ideálne. Avšak aj napriek tomu, pokračovala spoločnosť Apple vo výskume a vývoji stylusu pre svoje produkty, čo dokazujú aj posledné zverejnené patenty. Zaujímavé však je, že v Cupertine testovali niekoľko rôznych konceptov elektronických pier, ktorých najpokrokovejšie verzie, boli dokonca na špičke vybavené malými špeciálny kamerami. Tie umožňovali sledovať rôzne detaily na obrazovke prístroja, ktoré nebolo schopné zachytiť ľudské oko. S pomocou tlakových senzorov, gyroskopu a akcelerometra, bol tým pádom zabezpečený ten najpresnejší prenos informácií na obrazovku zariadenia.

Ani použitie takýchto technológii pravdepodobne Applu nestačí, pretože ďalší patent naznačuje použitie spätnej odozvy pri pohybovaní stylusom po ploche obrazovky. Užívateľ by tak pravdepodobne na základe vibrácii s rôznou intenzitou, mal lepší kontakt s užívateľským prostredím danej aplikácie, či samotným operačným systémom.

Osobne si myslím, že stylus by sa dal využiť na iPade napríklad pri ručnom písaní poznámok, či kreslení. Avšak treba upozorniť, že sa jedná len o patentové nákresy. Zostáva teda otázne, či spoločnosť Apple aj napriek vývoju, skutočne uvažuje o použití tejto technológie vo svojich budúcich produktoch. Neuveriteľné možnosti by potom tento stylus mohol ponúknuť nevidomím, ktorím by sa otvorila cesta do sveta dotykových dispejov, ktoré im boli doterz vďaka ich handicapu celkom neprístupné.

 

apple_optical_stylus_patent
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
apple_haptic_stylus
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

*Zdroj: unwiredview.com

Související články


Související články

Dnes nejčtenější