Zavřít reklamu

Mac App Store se potýká s tím, že jej sice zaplavují levné tituly, ve velké míře dokonce předělávky aplikací a her z iOS zařízení, ovšem chybí mu takříkajíc pořádný software. Aplikace v ceně okolo 100€ a výše byste spočítali na prstech jedné ruky. Je to dáno hlavně tím, že vývojáři těchto aplikací distribuují také krabicové verze, které prodávají za doporučenou cenu. Logicky tedy musí na iTunes App Store nabídnout stejnou nebo nižší cenu než u krabicové verze. Problém je v tom, že Apple si za distribuci digitálního obsahu vezme 30% z každé prodané aplikace a vývojář, který je schopný prodat krabicovou verzi za 100€ najednou prodává za 70€, což je již podstatný rozdíl. Mnoho lidí navíc stále potřebuje vidět, že za své peníze dostali něco hmatatelného a obzvláště u drahého software dávají přednost krabicovým verzím.

Apple vývojářům kontruje tím, že za distribuci krabicových verzí software až na naprosté výjimky také platí a navíc musí dělat reklamu sami. Pokud dají software na Mac App Store, dělá si reklamu jen tím, že zde je. Applu tak zatím chybí velmi oblíbené aplikace jako je Microsoft Office 2011 for Mac nebo například balíčky Creative Suite od Adobe, natož aby Adobe po vzoru Apple prodávalo aplikace z těchto balíčků samostatně, tak jak je tomu u iLife. Adobe doposud v Mac App Store nabízí pouze Photoshop Elements Editor 10 a Preimiere Element Editor 10. Nyní se však do Mac App Store dostává Adobe Photoshop Lightroom, což je již jeden z prémiových software společnosti. Krabicová verze Adobe Photoshop Lightroom 4 se nabízí za cenu 149,99$, což je také cena za kterou se software nabízí v Mac App Store. Pro společnost Adobe se tak jedná o poměrně velký krok, kterým přibližuje digitální distribuci titulů jako je Adobe Photoshop pomocí Mac App Store zase o kousek blíže.

Uvidíme kdy a zda vůbec se aplikací jako je Office 2011 for Mac nebo již zmíněný Adobe Photoshop na Mac App Store dočkáme. Konkrétně tato dvojice výrobců totiž distribuci provádí taktéž pomocí vlastní sítě a uživatelé například Photoshop dobře znají, není tedy důvod proč si má Adobe nechat brát 30% zisků, když online prodej nabízí přímo na svých oficiálních stránkách adobe.com.

Adobe-Lightroom-4

Související články

Dnes nejčtenější

.