Zavřít reklamu

Většina médií v ČR a SR ještě ani nedržela nový iPad v ruce, ale okamžitě uvedla, že se přehřívá. Už jen slovo přehřívá je poměrně zarážející, v IT branži totiž přehřívání znamená, že se daný komponent zahřívá na teplotu, která již neumožňuje jeho stabilní funkčnost. Pokud tedy iPad 3. generace bez problémů funguje, nelze mluvit o přehřívání. Procesor Intel i7 na mém MacBook Pro 2011 dosahuje teplot okolo 90 stupňů Celsia a to po něm nechci ani nikterak zázračné výpočetní výkony. Apple iPad 3. generace je skutečně teplejší než jeho předchůdce. Samozřejmě je to poměrně logické, vzhledem k výpočetnímu výkonu, který přístroj nabízí bez jakéhokoli aktivního chlazení. Vyšší výkon hold vyžaduje také vyšší teplotu.

Při našem testování jsme měli iPad skutečně velké problémy zahřát na teplotu, která je již alespoň mírně nepříjemná pro pokožku. Když si totiž vezmete, že teplota těla je nějakých téměř 37 stupňů Celsia, musí mít povrch iPadu teplotu minimálně o pár stupňů vyšší, aby byl cítit rozdíl. Povrch iPadu se zahřívá ve spodní polovině obzvláště pak na levé straně, toto zahřívání však nikterak neomezuje komfort z držení tabletu a již vůbec ne jeho použití. Hráli jsme například 40 minut hru Sky Gamblers: Air Supremacy, která skutečně využívá rozlišení 2048×1536 pixelů a je plně optimalizována pro využití výkonu nového iPadu. Po 40 minutách intenzivního hraní, kdy byl iPad položen zády na mikině, se tělo ve spodní části skutečně zahřálo tak, že bylo cítit jako teplé. V žádném případě však nedošlo k takovému zahřátí, které by jakkoli znepříjemňovalo držení tabletu v ruce. Hliník má navíc opravdu úžasné schopnosti při odvádění tepla a tak po vypnutí hry do zhruba tří minut teplo ze spodní části iPadu odeznělo.

Redakce médií, které iPad nemají k dispozici a většina z nich jej ještě ani nedržela v ruce tak využili toho, že se Apple stalo jedním z deseti nejmedializovanějších slov za uplynulý rok a udělali pořádný humbuk. První Česko-Slovenskou recenzi nového iPadu si můžete přečíst exklizivně přímo zde.

Apple-iPad-3.-Generace-recenze

iPad-3-detail-display

Související články

Dnes nejčtenější