Zavřít reklamu

new_york_times_logo
The New York Times pre pár dňami uverejnil dlhú správu, týkajúcu sa pracovných podmienok v čínskych továrňach, ktoré vyrábajú súčiastky pre produkty značky Apple. Kvôli obrovskému dopytu po zariadeniach, vyššie uvedenej spoločnosti, musia pracovníci dodávateľských firiem robiť v hrozných pracovných podmienkach a ešte k tomu aj za nízky plat. Tieto atribúty si v minulosti vyžiadali, u dodávateľov Foxconn a Pegatron, až štyroch mŕtvych a 77 zranených zamestnancov, ktorý už nezvládli pracovný nátlak v nevyhovujúcich podmienkach.

V súvislosti s týmito správami, poslal samotný Tim Cook zamestnancom e-mail, v ktorom v mene spoločnosti Apple žiada o dodržiavanie firemných štandardov a práv zamestnancov. Konkrétne úvod a záver e-mailu znie:

„Ako spoločnosť aj ako jednotlivci sme určili naše hodnoty. Bohužiaľ niektorí ľudia spochybňujú dnešné hodnoty Applu a preto by som chcel adresovať toto priamo vám. Staráme sa o každého pracovníka v našom dodávateľskom reťazci po celom svete. Prípadné nehody sú hlboko znepokojujúce a akýkoľvek problém týkajúci sa pracovných podmienok, u nás vyvoláva znepokojenie. Akýkoľvek náznak toho, že nás to nezaujíma, je určite nepravdivý a pre nás urážlivý . A vy to určite viete lepšie, ako ktokoľvek iný a tiež viete to, že všetky obvinenia sú v rozpore s našimi hodnotami. To nie je to, kto sme my.“

„Aj naďalej budeme pátrať hlbšie a bezpochyby nájdeme čo najviac problémov. Čo nebudeme robiť – a nikdy sme nerobili – je to, že zostaneme stáť alebo sa obrátime a zatvoríme oči pred problémami v dodávateľskom reťazci. Na toto vám dávam svoje slovo.“

Tim-Cook-Apple-CEO-with-Apple-Logo-and-Steve-Jobs-2

Každopádne je ťažké povedať, aké kroky k riešeniu problémov sa chystá Apple podniknúť, pretože lacná čínska pracovná sila nie je len otázkou jednej obrovskej spoločnosti. Sú to práve slabo platený zamestnanci, kto stojí za obrovským ekonomickým rozvojom Číny v posledných desaťročiach a takto zakorenenú tvrdú prácu, s nízkou mzdou vo všetkých priemyselných odvetviach v tejto krajine, bude nesmierne ťažké zmeniť.

*Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.