Zavřít reklamu

Ne každému musí vyhovovat kompletní integrace iCloudu do iOS a bohatě by mu postačil prostor navíc, ke kterému má přístup ze svého iPhone. Microsoft spustil cloudové řešení SkyDrive, které po registraci zdarma poskytuje 25GB prostoru pro vaše soubory. Zatím co se služba na mobilních telefonech s op eračním systémem Windows Phone chová podobně jako iCloud v iOS, na mobilních telefonech iPhone a multimediálních přehrávačích iPod touch se jedná o přehledné uložiště s možností editace a oboustraného ukládání souborů. Pokud vám tedy iCloud nevyhovuje a hledáte pouze rozšíření prostoru na který můžete ukládat soubory, je pro vás SkyDrive ideálním řešením.

Omezení integrace s operačním systémem iOS se může některým uživatelům líbit více než iCloud, který je s iOS pevně propojen. SkyDrive je v podstatě obdobou DropBox, která však z mého osobního pohledu poskytuje efektnější i efektivnější design a možnosti. Na rozdíl od DropBoxu, který poskytuje registrovaným uživatelům pouze 2GB prostoru zdarma, dostanou uživatelé SkyDrive rovnou 25GB místa na serverech Microsoftu. Pokud si vzpomenete na recenzi Kingston Wi-Drive, který za cenu téměř tří tisíc korun poskytuje 16GB s tím, že je nutné nosit disk stále sebou, jeví se SkyDrive jako ideální zdarma dostupná možnost pro uložení souborů, samozřejmě s nutností připojení k internetu. Aplikace funguje při připojení prostřednictvím Wi-Fi nebo 3G.

Možnosti SkyDrive pro iOS

  • Přístup k obsahu cloudové služby SkyDrive
  • Automatické zobrazení naposledy použitých dokumentů
  • Nahrávání fotografií a videí z iPhone/iPod touch do SkyDrive
  • Sdílení odkazů na soubory ve SkyDrive pomocí mailu
  • Vytváření, odtraňování a procházení složek

SkyDrive v podstatě funguje jako FTP, na které je možné přistoupit z libovolného internetového prohlížeče nebo prostřednictvím aplikace SkyDrive pro Windows Phone 7 a iOS. SkyDrive umožňuje ukládat fotky a videa z iPhone/iPod touch přímo na server Microsoftu. Následně pak lze k vašim souborům přistoupit z počítače nebo přímo poslat odkaz pomocí mailu kamarádovi, kterému se zobrazý pouze daný soubor. Microsoft rozhodně nedělá špatné aplikace a poslední dobou si dovolím říct, že na mě design softwarových produktů technologického giganta působí možná dokonce zajímavěji, než ten od Applu. Apple jde cestou, při které se snaží maximálně zvýraznit soubory, dokumenty a aplikace. Microsoft naopak zdůrazňuje operační systém nebo samotnou aplikaci, ve které se uživatelský obsah stává součástí. SkyDrive zatím bohužel není ve verzi pro iPad, uživatelé iPhone a iPod touch si jej mohou zdarma stáhnout a začít plnohodnotně využívat.

*Zdroj: windowslive.co.uk/skydrive

Související články

Dnes nejčtenější