Zavřít reklamu

Steve Jobs měl neskutečné charisma, které však nedokázal využít při jednání s korporátními zákazníky. Samozřejmě to bylo způsobeno tím, že korporátní zákazníci potřebují mnohem více informací, než běžní spotřebitelé. Pokud jste korporátní zákazník, který plánuje nasadit ve společnosti desítky tisíc tabletů iPad, zkrátka potřebujete vědět, jak bude operační systém iOS vypadat za pět let nebo zda budou za pět let iPady ještě vůbec vyráběny. Steve Jobs založil unikátnost značky Apple na tajemstvích, které dokázal tajit až do chvíle, kdy světu představil nový produkt, o němž nikdo nic nevěděl.

To je také jeden z hlavních důvodů, proč Apple doposud příliš nespolupracoval s korporátními zákazníky. Jobs se zkrátka bál prozrazení tajemství natolik, že raději oželel prodej tisíců kusů svých produktů pro korporátní zákazníky, než aby riskoval, že informace o novém produktu uniknou dříve, než je sám zveřejní.

Tim Cook je naopak známý tím, že již nyní velmi usilovně jedná s korporátní klientelou a snaží se jí nabídnout řešení pro jejich business. Apple zatím vyjednal dodávku 42 000 iPhonů pro Lowea, 1400 iPadů pro piloty Alaska Airlines, 11 000 iPadů pro Continental Airlines a v současné době jedná o využití svých produktů v businessu společnosti Siemens. Siemens potřebuje vybavit tablety své techniky, kteří kontrolují větrné elektrárny. Technici dokáží díky iPadům okamžitě odesílat data do centrály, kde specialisté vyhodnotí situaci a dávají pokyny na úpravu elektrárny. V současné době je iPady vybaveno pouze 350 techniků Siemensu, během pěti let se však toto číslo má rozrůst až na 5000 zaměstnanců, kteří budou pracovat s iPady.

top-secret-apple-jobs
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Tim Cook tak bude pravděpodobně co nejvíce usilovat o nasazení produktů společnosti Apple do korporátní sféry. To však znamená, že na něj bude vyvíjen obrovský nátlak vedoucích pracovníků daných korporací, kteří budou nutně potřebovat vědět, jak se bude situace kolem produktu který nasadí, vyvíjet minimálně po dobu příštích pěti let. S větším počtem korporátních zákazníků však radikálně vzroste počet lidí, kteří budou mít možnost vyzradit tajné informace o připravovaných novinkách společnosti Apple.

*Zdroj: The New York Times

Související články

Dnes nejčtenější