Zavřít reklamu

Aplikace Matematické vzorce si klade nelehký cíl. Pomoci školákům a studentům úspěšně zvládnout jeden z nejtěžších předmětů, které na ně v průběhu studia čekají. Matematika dlouho byla postrachem řady studentů a s touto aplikací v telefonu by se situace konečně mohla začít měnit k lepšímu.

Tato aplikace naprosto přesně spadá do kategorie programů, u nichž nehraje prim design, ale obsah. Neříkám, že je design vysloveně špatný, spíše není důležitý. Je zbytečné investovat do hezkého designu, když není tím hlavním prvkem, který bude aplikaci prodávat.

Ihned po instalaci a prvním spuštění na vás vyskočí jednoduchá nabídka (ano jednoduchost a přehledlednost je opravdu důležitá, pokud máte telefon schovaný a chystáte se při písemce opisovat), ve které jsou na výběr vzorce z okruhu geometrie, funkce, kombinatorika, trigonometrie, derivace a integrály a také matice. V podnabídkách se již vyskytují samotné vzorce s tím, že u komplikovanějších vzorců je přítomen i komentář. Vzorce i komentář lze libovolně zoomovat pomocí multitouch gest. Podporovaný je i multitasking, takže znovuspuštěná aplikace nastartuje přesně do stavu, ve kterém jste ji opustili.

mzl

Aplikace je skutečně pouze tabulka vzorců, to znamená, že nedokáže sama počítat. Taková funkcionalita by však jistě zabrala mnohem více programátorské práce a aplikace by se pravděpodobně prodávala za vyšší cenu.

Celkově aplikaci hodnotím kladně, za zanedbatelných 79 centů výborně poslouží svému účelu a pokud by autoři do další verze zařadili i výše zmíněnou výpočetní funkci, byl by doslova hřích si ji nekoupit. Jak nám uvedli sami vývojáři, budou reagovat na všechny připomínky a podněty, které v další verzi zohlední. Veškeré své podněty můžete vývojářům poslat na jejich webové stránky zde.

Aplikaci Matematické vzorce si můžete zakoupit v iTunes App Store za cenu 0,79€ zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.