Zavřít reklamu

Apple představil nový mobilní telefon iPhone 4s, který vychází z iPhone 4. O základních novinkách v tomto telefonu jsme vás již informovali, ovšem pojďme se podívat na detaily, které iPhone 4s obsahuje. Apple značně vylepšil výkon iPhone 4 a začal jej prodávat pod označením iPhone 4s. Tento mobilní telefon obsahuje dvou jádrový procesor Apple A5, 8Mpix kameru s možností nahrávat FULL HD video v rozlišení 1080p, 1GB operační paměti a dvě antény pro příjem CDMA i GSM signálu, které jsou pravděpodobně největší inovací, kterou Apple v iPhone 4s použil. Apple představil telefon, který nabízí revoluční technologie, jenž však nejsou na první pohled tolik výrazné, my vám je však představíme v celé kráse.

Zcela přepracovaná kamera
Novinkou v iPhone 4s je 8Mpix kamera s rozlišením 3264×2448 pixelů, která umožňuje nejen fotografovat velmi kvalitní snímky, ale také natáčet FULL HD video v rozlišení 1080p. iPhone 4s dostal zcela přepracovaný fotoaparát, který má větší čočku, díky čemuž do fotoaparátu proudí mnohem více světla než u iPhone 4. iPhone 4s obsahuje také lepší LED diodu, která je výkonnější než ta, kterou v sobě ukrývá jeho předchůdce. Vylepšeno bylo také automatické vyvážení bílé barvy, které je nyní ještě více přesné. iPhone 4s obsahuje f / 2,4 clonu, což umožňuje větší proudění světla na čip a tím také možnost pořídit fotografie s velmi kvalitní barevností. Hybridní infračervený filtr pak odfiltruje škodlivé infračervené světlo a umožňuje opět fotografovat barvy reálněji a kvalitněji. Pokud chcete používat iPhone 4s primárně jako kameru a fotoaparát, měli byste se rovnou poohlédnout po verzi s 32GB nebo 64GB pamětí. Fotografie, které s iPhone 4s pořídíte jsou totiž v rozlišení 3264×2448 pixelů a mají velikost mezi 2-3MB. Full HD video si pak samozřejmě také vezme své.

features_camera_recognition

Apple se chlubí také tím, že díky nové cloně dokáže fotoaparát mnohem lépe zachytiti snímky v horších světelných podmínkách. Zlepšen byl také automatický blesk, který nyní dokáže přesněji detekovat, zda se má nebo nemá zapnout. Fotoaparát v iPhone 4s obsahuje také automatickou detekci obličeje a úsměvu. Automaticky zaostří na obličej fotografované osoby a umožňuje vyfotografovat fotografii až deseti lidí současně, v době kdy se všichni smějí. Během natáčení je pak možné využít digitální stabilizaci obrazu, která umožní natáčet záznam neroztřeseně.

iphone-4s
IMG_0945
IMG_1031

*Fotografie z mobilního telefonu iPhone 4s zveřejněné společností Apple. Fotografie v plném rozlišení 3264×2448 pixelů si můžete stáhnout po kliknutí na danou fotografii.

Výkon na jedničku
iPhone 4s dostal hardware z iPadu druhé generace. Obsahuje tedy Dual-core procesor Apple A5, který oproti jedno jádrovému procesoru Apple A4, který je ukrytý v iPhone 4, nabízí dvojnásobně vyšší výpočetní výkon a sedmkrát vyšší grafický výkon. Procesor Apple A5 je jak dobře víme z iPadu druhé generace skutečně velmi výkonný, přes svůj výkon však není energeticky náročný a tak se výdrž baterie iPhone 4s od iPhone 4 nikterak neliší, naopak výdrž hovorů přes 3G síť je u iPhone 4s o hodinu delší než u iPhone 4. Apple nezveřejnil informace o tom, jak velkou operační paměť iPhone 4s obsahuje, na 99% to však je 1GB operační paměti. O výkonu také hovoří fakt, že na keynote prezentovaná hra Infinity Blade 2, bude dostupná pouze pro iPhone 4s. Apple iPhone 4s obsahuje také podporu pro Bluetooth 4.0, který má velmi nízkou spotřebu energie.

iPhone 4S iPhone 4
• 8 hodin hovoru v síti 3G
• 14 hodin hovoru v síti 2G
• 6 hodin surfování přes 3G síť
• 10 hodin přehrávání videa
• 40 hodin přehrávání hudby
• 7 hodin hovoru v síti 3G
• 14 hodin hovoru v síti 2G
• 6 hodin surfování přes 3G síť
• 10 hodin přehrávání videa
• 40 hodin přehrávání hudby

Dvě antény – dvakrát rychlejší internet než u iPhone 4!
iPhone 4s je prvním telefonem na světě, který dokáže sám přepínat mezi dvěmi anténami pro vysílání a příjem signálu. To samozřejmě znamená zvýšenou kvalitu hovorů, ale také rychlejší připojení k internetu. Díky tomu, že iPhone 4s obsahuje dvojici antén, je po čas surfování po internetu před 3G síť využívána jedna anténa pro příjem a druhá anténa pro odesílání dat. Ve výsledku tak umožňuje iPhone 4s připojení k síti internet dvojnásobnou rychlostí. Místo 7,2 Mbps u iPhone 4, nabízí iPhone 4s rychlost připojení k internetu až 14,4 Mbps. iPhone 4s je také multisíťový telefon, který umožňuje připojení jak k síti CDMA, tak i k síti GSM. Pokud tak přejdete od operátora provozujícího síť CDMA k operátoru s GSM sítí, nemusíte měnit telefon. To je v ČR sice nepodstatná funkce, ale pro lidi, kteří cestují se rozhodně hodí.

rychlost

 

 

Bonus v balení
Jak jsme informovali již dříve, od roku 2012 jsou povinni výrobci všech mobilních telefonů prodávaných v Evropské Unii, vybavit telefon Micro USB portem určeným pro nabíjení telefonu. Podle Evropské unie to má snížit spotřebu nabíječek a jejich množství na trhu. „Zavedení univerzální nabíječky znamená pro spotřebitele v EU mnohem jednodušší život.“ řekl Dennis Abbott, mluvčí Evropské komise. Když si zapomenete doma nebo v práci nabíječku, můžete kohokoli ve vašem okolí požádat o zapůjčení té jeho, aniž byste řešili, jaký má telefon. Apple začal včera prodávat Micro USB adaptér, který je v podstatě redukcí z Apple 30pin Dock konektor na Micro USB. Adaptér se připojí do 30pin Dock konektoru a umožní nabíjet iPhone pomocí Micro USB nabíječky. Apple začal prodávat nabíječku za 9€, ale v balení iPhone 4s prodávaných v Evropské Unii, bude redukce obsažena.

micro-usb-apple

Apple láká na software SIRI
Jak se zdá, tak hlavním tahákem iPhone 4S bude software SIRI, který vyvíjela stejnojmenná společnost, jenž Apple před časem koupil a software spolu s původními autory dopracoval k obrazu svému. Aplikace je dostupná pouze pro mobilní telefon iPhone 4S a umožňuje komunikovat s telefonem pomocí hlasu. Aplikace poslouchá příkazy uživatele a automaticky udělá to, co uživatel požaduje. Dokáže například zapsat poznámku, vyplnit kontaktní formulář, vytvořit a uložit kontakt na danou osobu a tak podobně. Aplikace umožní také vyhledávání na celé síti internet s tím, že stačí pouze na telefon vznést dotaz. Jakmile vyhledá odpověď na váš dotaz, okamžitě vám ji přečte. Samozřejmostí je pak například nadiktování zprávy sms, nebo zapnutí GPS včetně naplánování trasy, vše pomocí hlasu. Aplikace SIRI je nyní součástí iPhone 4S a pro ostatní iOS zařízení není možné ji instalovat. Aplikace je zatím pouze v BETA testování a obsahuje podporu pouze pro angličtinu, němčinu a francouzštinu. Ostatní jazyky však Apple připravuje.

Cena iPhone 4S a dostupnost
iPhone 4s se začně v USA prodávat 14. 10. 2011 s tím, že předobjednávky Apple příjimá již od 7. 10. 2011. V České a Slovenské republice se začne prodávat 28. 10. 2011. Apple zlevnil také iPhone 4, který nyní v USA prodává s úpisem na dva roky ve verzi 8GB za cenu 99 dolarů. iPhone 3Gs se nyní v USA ke smlouvě na dva roky rozdává zdarma! Ceny iPhone 4s v USA při úpisu na dva roky jsou následující:

  • 16GB – 199$
  • 32GB – 299$
  • 64GB – 399$

V ČR se prodává nedotovaný iPhone 4S White ve verzi 16GB na iSeed.cz za cenu 16 999Kč.

Související články

Dnes nejčtenější

.