Zavřít reklamu

Apple na dnešní keynote Let’s talk iPhone oficiálně představil nový model mobilního telefonu iPhone 4s. Přesně jak jsme vás informovali již 21. 4. 2011, Apple představil pouze upravený model mobilního telefonu iPhone 4, který pojmenoval iPhone 4s. Naše předpověď, kterou LsA poskytl zdroj ve společnosti Apple Inc. se tedy ukázala jako naprosto přesná. iPhone 4s má zcela stejný design jako iPhone 4, nabízí však mnohem větší výkon, než jeho předchůdce. iPhone 4s dostal od Apple procesor Apple A5, který je Dual-core, což znamená, nabízí dvě výpočetní jádra. iPhone 4s je vybaven také novou kamerou, která umožňuje natáčet v rozlišení 1080pixelů, tedy FULL HD. Kamera má rozlišení 8 megapixelové.

Silnější signál na GSM i CDMA
iPohne 4s obsahuje přepracovanou anténu. Nově se v iPhone 4s ukrývá dvojice antén, které mezi sebou dokáží přepínat i během hovoru. To znamená, že pokud se zhorší signál, iPhone 4s přepne automaticky na silnější anténu a signál se zlepší. Nová anténa nabízí také mnohem rychlejší připojení na internet. Nově Apple prodává pouze jeden telefon iPhone 4S pro sítě CDMA i GSM. Telefon obsahuje antény pro obě tyto sítě, pokud tak chcete přejít od operátora s GSM na operátora se sítí CDMA, máte možnost tak udělat bez výměny telefonu.

Perfekní výkon ve starém kabátě
iPhone 4S nabízí dvou jádrový procesor Apple A5, který má 7x krát lepší grafický výkon než procesor Apple A4 v iPhone 4. Výpočetní výkon se pak oproti iPhone 4 zvedl hned dvojnásobně. Apple tak nabízí opravdu výkonný mobilní telefon, díky kterému například první fotografii za 1,1 vteřiny, což je o vteřinu rychleji než u Samsung Galaxy II. O operační paměti v iPhone 4S se Apple nezmínil, nicméně se v něm s největší pravděpodobností ukrývá 1GB operační paměti. iPhone 4s se prodává se třemi kapacitami, 16GB, 32GB a 64GB. K dispozici je jak bílá, tak i černá verze.

1080p a perfektní barvy
Apple dal iPhone 4S do vínku kameru s rozlišením 8 megapixelů, která nabízí možnost nahrávat video v rozlišení 1080p, tedy FULL HD. Apple prezentuje, že jeho kamera zachycuje naprosto realisticky barvy na všech fotografiích a nabízí tak možnost zcela zapomenout na kompaktní digitální fotoaparát. Nahrané video je opět možné odeslat například na Vimeo nebo YouTube a to v rozlišení 1080p. Kamera má také detekci obličeje a úsměvu.

Apple láká na software SIRI
Jak se zdá, tak hlavním tahákem iPhone 4S bude software SIRI, který vyvíjela stejnojmenná společnost, jenž Apple před časem koupil a software spolu s původními autory dopracoval k obrazu svému. Aplikace je dostupná pouze pro mobilní telefon iPhone 4S a umožňuje komunikovat s telefonem pomocí hlasu. Aplikace poslouchá příkazy uživatele a automaticky udělá to, co uživatel požaduje. Dokáže například zapsat poznámku, vyplnit kontaktní formulář, vytvořit a uložit kontakt na danou osobu a tak podobně. Aplikace umožní také vyhledávání na celé síti internet s tím, že stačí pouze na telefon vznést dotaz. Jakmile vyhledá odpověď na váš dotaz, okamžitě vám ji přečte. Samozřejmostí je pak například nadiktování zprávy sms, nebo zapnutí GPS včetně naplánování trasy, vše pomocí hlasu. Aplikace SIRI je nyní součástí iPhone 4S a pro ostatní iOS zařízení není možné ji instalovat. Aplikace je zatím pouze v BETA testování a obsahuje podporu pouze pro angličtinu, němčinu a francouzštinu. Ostatní jazyky však Apple připravuje.

Cena iPhone 4S a dostupnost
iPhone 4s se začně v USA prodávat 14. 10. 2011 s tím, že předobjednávky Apple příjimá již od 7. 10. 2011. V České a Slovenské republice se začne prodávat 28. 10. 2011. Apple zlevnil také iPhone 4, který nyní v USA prodává s úpisem na dva roky ve verzi 8GB za cenu 99 dolarů. iPhone 3Gs se nyní v USA ke smlouvě na dva roky rozdává zdarma! Ceny iPhone 4s v USA při úpisu na dva roky jsou následující:

  • 16GB – 199$
  • 32GB – 299$
  • 64GB – 399$

V ČR se prodává nedotovaný iPhone 4S White ve verzi 16GB na iSeed.cz za cenu 16 999Kč.

iphone4s

 

iPhone 4S výdrž baterie:
• 8 hodin hovoru v síti 3G
• 14 hodin hovoru v síti 2G
• 6 hodin surfování po internetu přes 3G síť
• 10 hodin přehrávání videa
• 40 hodin přehrávání hudby

Související články

Dnes nejčtenější

.