Zavřít reklamu

App Store a iTunes Store sú stále prudko rastúce obchody, ktoré každým dňom obsahujú viacej a viacej položiek. Preto sa často stáva, že práve kapacita nášho iOS zariadenie je nepostačujúca, či sa jedná už o iPhone, iPod touch alebo iPad. Podľa najnovších uniknutých fotografií by iPod touch 5. generácie mal disponovať až 128 GB vstavanej pamäti!

128 GB iPod
Doteraz na trhu boli dostupné iPody touch v kapacitách 8, 32 a 64 GB. Pokiaľ ste chceli mať viacej muziky a filmov ,,vo vrecku”, museli ste siahnuť po iPode Classic, ktorý disponuje úctyhodnými 160 GB úložného priestoru. Teraz by sa všetko mohlo zmeniť. Plánuje Apple nahradiť iPod Classic so starším click wheel iPodom touch s dotykovým displejom?

ipod-touch-5.-generation

iPod touch bez hardvérového Home tlačidla?
Z obrázkov, ktoré unikli okrem kapacity vyplýva aj fakt, že nový iPod by nemal obsahovať doteraz zaužívané hardvérové Home tlačidlo, ktoré tu bolo už od prvej generácie. Fotografie sú dosť nekvalitné, preto táto vec je len založená len na našich dohadoch. iPod na mieste, kde sa nachádza Home tlačidlo je zašpinený, čiže nie je známe, či sa tam hardvérové tlačidlo skutočne nenachádza alebo ide len o úpravu fotografie v nejakom programe. Skôr si myslím, že sa jedná o ten druhý prípad.

iPod-touch-5

DVT-1
Takéto označenie nesie tento uniknutý prototyp. Pokiaľ sa pamätáte na staršie uniknuté prototypy, tak mali presne takéto označenie (konkrétne model z roku 2010).

ipod-touch-5.-generation

iOS 4.2.1?
Uniknutý prototyp beží na tomto operačnom systéme, ktorý je už takpovediac,,zastaralý”, pretože aktuálne verzia iOS je 4.3.1. Testuje Apple teda tento iPod už dlhší čas? Alebo to znamená, že ide len o obyčajný ,,fake”? Možno sa Apple rozhodol o ukončenie podpory tohto produktu tak, ako to bolo v nedávnej minulosti napr. s iPhonom 3G.

Pokiaľ by išlo o skutočne pravdivé informácie, jednalo by sa o celkom zvláštny krok zo stany Apple. Tým pádom by Apple na vedľajšiu koľaj odstavil dlhoročný, stále populárny iPod Classic, ktorý sa zatiaľ môže pochváliť najväčšou kapacitou spomedzi všetkých iPodov. Ďalšou zvláštnosťou je napr. fakt, že Apple v nedávnej minulosti neuviedol iPad 2. generácie s takouto kapacitou. Osobne si myslím, že zariadenie, ako iPad by skôr potrebovalo zvýšenie kapacity ako iPod touch. Pokiaľ by Apple zvýšil kapacitu iPodu, určite  by sa zvýšenia kapacity dočkal aj iPhone 5, ktorý by sa teda mohol nachádzať vo verziách 32 a 64 GB. Ale prečo by Apple vynechal iPad?

Zdroj: www.9to5mac.com

Související články

Dnes nejčtenější

.