Zavřít reklamu

Zkuste najít někoho, kdo by neznal britský zábavný pořad o autech Top Gear. Top Gear uvádějí moderátoři Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May. Tento pořad pravidelně sleduje přes 350 miliónů lidí po celém světě a za dobu co se vysílá se z něj stal fenomén. Nyní dorazil Top Gear i do vašich iPhonů.

Hra Top Gear: Stunt School je závodní hra, kterou vydalo studio BBC Worldwide. Od klasických závodních her se ale trochu liší. Hlavní náplní hry jsou zajímavé úkoly ve stylu Top Gearu. Najdete zde několik úkolů ze starších sérií pořadu (například hraní „šipek“ s auty), ale i úkoly zcela nové a neznámé. Jde o skok do výšky, skok daleký, jízdu s obrněným vozem v terénu s připevněnou výbušninou a jiné. Celkem je zde na 60 úkolů.

screenshot31298060044cf
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Naprostá většina úkolů se odehrává na již dobře známém testovacím okruhu Top Gearu. Dráha je však pro potřebu splnění úkolů řádně upravena a tak zde najdete nejrůznější rampy a podobné překážky. Nechybí ani možnost volné jízdy po neupraveném okruhu, na kterém musíte najít a posbírat 256 ozubených kol.

Rozmanitý je i výběr vozidel. Auta bohužel nejsou licencovaná, takže si zajezdíte s „SUV“ nebo „Small car“. Auta lze postupem času vylepšovat a přidávat na ně poměrně zvláštní doplňky. Na auto si můžete namontovat třeba padák, raketový motor nebo třeba býčí rohy místo předního nárazníku. I když jde o arkádovou hru, tato vylepšení podstatně ovlivňují jízdní vlastnosti. Například formule 1 je s raketovým pohonem místo zadního přítlačného křídla prakticky neovladatelná.

mzlfzxdiqqc320x48075
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Milovníci klasického závodění si také přijdou na své. Závodí se na přesné kopii okruhu a síly změříte se Stigem. Nejprve zajede své kolo Stig a vy se pokoušíte vyrovnat jeho čas. Pomáhají vám šipky, které vám ukazují ideální stopu a také „shadow“ Stig neboli jeho stínový záznam.

Celá hra má sice jen 70 Mb, ale i přes to má velice solidní 3D grafiku. Slabou stránkou je dle mého zvuk. I když v menu vám hraje klasické melodie Top Gearu, na dráze uslyšíte jen příšernou monotónní melodii, která začne být časem až otravná.

Hra je celkové velice povedená. Nebýt nepovedených zvuků a občasného zaseknutí (hráno na iPhone 4), byla by hra absolutně bezchybná. I přes tyto nedostatky má hra v App Store velice vysoké hodnocení (téměř 5 hvězd).

Hru si můžete zakoupit za 3.99 USD zde.

Související články

Dnes nejčtenější