Zavřít reklamu

Apple vydá 11. 3. 2011 nový firmware pro iOS zařízení, konkrétně s označením iOS 4.3. Novinka nabídne několik zcela nových funkcí, ale také vylepšení těch stávajících. Pro všechny podporované přístroje bude dostupný iOS 4.3 zdarma. Kromě očekávaných novinek, jako je například HotSpot pro GSM iPhone 4, přidal Apple do iOS 4.3 také několik zcela nových vylepšení, včetně dvojnásobného zrychlení prohlížeče Safari. Pojďme se podívat na co konkrétně se můžeme již za 7 dní těšit na našich zařízeních!

Rozšíření AirPlay

Apple přidal do iOS 4.3 více možností jak využít funkci AirPlay, která je obsažena již v současném iOS. Nově umožní AirPlay sdílení vlastních videí, které si sami natočíte, v okamžiku kdy natočíte video, můžete jej okamžitě přehrávat na ostatních zařízeních, podporujících AirPlay. Pokud si například čtete Letem světem Applem a narazíte na video, stačí kliknout na AirPlay a okamžitě se vám spustí v iTunes na vašem Macu, nebo v TV, pomocí AppleTV. Stejně tak můžete přehrávat zvuk z aplikací přes AirPlay.

Zrychlené Safari

Apple přidal do Safari funkci Nitro JavaScript, díky které se scripty načítají opravdu bleskově rychle. Dokonce 2x rychleji než v Safari, které obsahuje iOS 4.2.1. Apple dokonce říká, že si vaše prsty zamilují prohlížení internetu na iOS zařízeních, ten totiž bude mnohem rychlejší, než doposud!

iTunes Home sharing

iTunes Home Sharing je funkce, kterou již nyní využívá Mac OS X a iTunes. Pokud máte doma více počítačů s iTunes, můžete si automaticky vzájemně přehrávat obsah iTunes. Nyní to stejné přináší také iOS. Obsah iTunes ve vašem počítači si můžete přehrát na iOS, stejně tak obsah iOS knihovny ve vašem počítači s iTunes.

iPad side switch

Navzdory tomu, že Steve Jobs prohlásil: „Uživatelé si nebudou nikdy moci vybrat jak chtějí boční tlačítko na iPadu využívat“, nyní tato možnost přichází. V nastavení iOS 4.3 si můžete zvolit, zda chcete bočním tlačítkem na iPadu zamykat/odemykat otáčení obrazovky pomocí akcelometru, nebo zda chcete tlačítkem vypínat/zapínat zvuk. Funkce platí pouze pro iPad, na iPhone je funkce tlačítka stále stejná, přednastavená.

HotSpot

Osobní HotSpot si vytvoříte pouze s iPhone 4. Díky této funkci můžete z iPhone 4 vytvořit Wi-Fi router, ke kterému se mohou připojit až 5 uživatelů najednou se svymi zařízeními. Je jedno zda mají iPad, iPhone, iPod touch, Mac, PC, nebo zcela jinou platformu, iPhone 4 se chová jako router a každý se může připojit. Internetové připojení můžete sdílet přes Wi-Fi, nebo Bluetooth. Výdrž baterie je v takovém případě lehce přes 4 hodiny používání. Otázkou je, proč by si nyní někdo kupoval iPad 3G.

Kompatibilita

Apple iOS 4.3 bude kompatibilní s iPhone 3Gs, iPhone 4, iPod touch 3. generace, iPod touch 4. generace, iPad, iPad 2. generace. Pro všechny tyto zařízení bude iOS 4.3 dostupný zdarma 11. března 2011.

iOS-4.3

Související články

Dnes nejčtenější