Zavřít reklamu

iStudiez Pro V Apple iTunes App Store je spústa aplikácií. Bohužiaľ, tie kvalitné aplikácie, ktoré stoja za to a sú skutočne funkčné sa medzi nimi neraz stratia. Jednou takou aplikáciou, ktorá sa zatiaľ nestratila a drží sa vpredu, je iStudiez Pro, ktorú určite používa nejeden študent. Stratí sa iStudiez medzi tisícami ostatných aplikácií, alebo sa stane výnimočnou a populárnou?

Prvý dojem
Prvý dojem z aplikácie je úžasný. Všetko pekne zobrazené, pekné ikonky, na prvý pohľad prehľadná aplikácia, no proste super. Čo viac by si človek mohol priať? Potom však začnete aplikáciu použivať a pomaličky začnú medzi vami vznikať ,,konflikty”. Úžasný prvý dojem sa po pár minútach pokazí a začne zápasenie o zadávanie a získavanie informácií.

Vzhľad
Vzhľad, ako som už písal, hneď na začiatku nadchne každého a tento pocit pretrvá aj do budúcnosti. Aplikácia pripomína školské prostredie, pozadie za ikonami pripomína starú dobrú tabuľu známu zo školy, niektoré texty vyzerajú ako napísané kriedou. Celý vzhľad aplikácie je ešte skombinovaný s drevom, spolu s ktorým vyzerá dobre a aplikácií dodáva jej vlastné čaro. V tejto kategórií programátori uspeli a voči ich práci nemám žiadne výhrady. Odviedli dobrú prácu, začo ich chválim.

Ovládanie
Aplikácia má štyri hlavné kategórie, okolo ktorých sa všetko točí. Každá kategória má pochopiteľne svoju ikonu, ktorá už intuitívne napovedá o jej použití. Tieto kategórie sa ďalej členia. Teraz sa dostávame na kameň úrazu, ktorý aplikáciu zneprehľadňuje a podľa mňa je najväčšou chybou aplikácie. V spleti sa ľahko zamotáte, hlavne pri zadávaní informácií po prvýkrát. Neskôr si na to ako-tak zvyknete, aj keď ťažko. Osobne by som privítal niečo viacej prehľadnejšie a hlavne intuitívnejšie ovládanie, čo som si myslel, že je samozrejmosťou pri aplikácií, ktorá pomáha organizovať študentský život.

Záloha dát
Touto funkciou som bol milo prekvapený, pretože vždy sa zíde mať zálohu dôležitých dát. Pri tejto funkcií stavili na jednoduchosť, a hľa, podarilo sa. Stačí kliknúť na položku Dnes, následne na (i) a zvoliť Spravovať dáta. Tieto dáta si odošlete na email, ktorý keď otvoríte v aplikácií Mail v iPhone, tak sa naimportujú späť do aplikácie. Aplikácia bola obnovená zo zálohy a ani to nebolelo. Samozrejme predtým budete upozornený, že ostatné informácie nachádzajúce sa v aplikácií budú vymazané. Celý tento proces nezaberie viac ako 2 minúty, čiže žiadne zdržiavanie zo strany aplikácie.

Kalendár
Aplikácia sa nezaobíde bez kalendára, ktorý je jednou z hlavných funkcií. V kalendári nájdete informácie zo svojich kalendárov, ktoré máte už v iPhone. Čomu však nerozumiem, prečo si treba medzi kalendármi a zadaniami prepínať? Je to taký problém dať túto možnosť do nastavení, alebo rovno spraviť to tak, aby sa zobrazovali naraz? Takto sa ľahko stane, že budete mať dve udalosti naraz, jednu v kalendári, druhú v zadaniach. Plusom však je, že aplikácia podporuje aj zobrazenie na šírku, čo vám dá lepšie prehľad o čase.

Záver
Aplikácia vás najprv ohúri svojim vzhľadom, no neskôr spletie svojou ,,jedinečnosťou”. Totižto obsahuje podľa mňa niektoré zbytočné veci, niektoré mi zas chýbajú. Napr. chýba mi možnosť zadať si len predmet bez potreby vkladať ho do nejakého semestera.  Vysokoškolským študentom sa aplikácia môže zdať v niektorých smeroch úžasná, no pokiaľ ste stredoškolský študent, odporúčam vám sa poobzerať po nejakej inej aplikácií alebo najprv vyskúšať free verziu, ktorú taktiež nájdete v App Store. V tejto aplikácií sa hlavne myslelo na vysokoškolákov a na ostatných sa nejako zabudlo. Na ovládanie si budete musieť zvyknúť, hlavne na zadávanie nových skúšok atď. Aplikácia bežala svižne aj na iPhone 3G, avšak raz či dvakrát sa mi stalo, že na pár sekúnd zamrzla, čo ,,poteší”.  Cena 2,39€ sa mi zdá prehnaná a úplne reálne si viem predstaviť túto aplikáciu za cenu 0,79€.

iStudiez Pro si môžete stiahnuť tu za cenu 2,39€ v Apple iTunes App Store pre ČR.
iStudiez Pro si môžete stiahnuť tu za cenu 2,39€ v Apple iTunes App Store pre SR.

Související články

Dnes nejčtenější

.