Zavřít reklamu

Rally Master Pro 3DRally Master Pro 3D je jednou z mala kvalitných hier tohoto typu v App Store. Hra vás vtiahne do srdca šampionátu, ktorý zažijete na vlastnej koži, vo vlastnej obývačke, so skvelou grafikou a reálnym ničením vozidla. Bojovať nebudete len s rýchlymi protivníkmi, ale aj s nepriazňou počasia. Svoje časy si jednoducho dokážete porovnať s online rebríčkom, aby sa ste zistili, kto z vás je najlepší!

Grafika
To, čím vás táto hra zaujme, bude v prvom rade grafika. Jedná sa totiž o úplne super spravenú a kvalitne prepracovanú časť hry, ktorá vás upúta a nepustí. Potešia aj menšie detajlíky, ako napr. dopravné značky popri ceste. Stromy a prostredie vyzerajú dosť dobre pokiaľ idete rýchlo, ale keď spomalíte začnete si všímať menšie chybičky, ktoré predtým boli skryté. S meniacimi sa pretekmi sa mení aj počasie, ktoré vplýva aj na vlastnosti vozovky. Čo sa mi však nepáči, tak to je dážď. Dážď totiž nevyzerá najreálnejšie, a je takpovediac ,,riedky” čo sa prejavuje malým množstvom kvapiek. Ďalšou dôležitou časťou každej hry je kamera, pretože práve tá dáva hre ten správny nádych. Na výber sú dve, jedna z poza vozidla, druhá z ,,kaputy” auta. Tieto dve kamery sú úplne postačujúce, aj keď si ich viem predstaviť viacej.

Zvuky
Chvíľami sa mi zdalo, že zvuk burácajúceho motora nahradil zvuk pracujúceho mixéra prekrytého handrou alebo niečím na stlmenie hluku, čo mi prišlo trochu smiešne a po chvíle aj trochu nepríjemné, aj keď v zápale hry kašlete na to, ako znie motor. Ale zas na opačnej strane za hudbu môžem pochváliť. Bola zvolená vhodne, vôbec neprekážala, aj keď je jej počuť len minimum, pretože inokedy je počuť len ,,mixer”. Ako už býva zvykom, nastaviť sa dá hlasitosť jednotlivých zvukov samostatne, hlavne odporúčam nastaviť si vyššiu hlasitosť co-drivera, aby sa nestalo, že prepočujete a podceníte nejakú zákrutu a hneď stratíte pár sekúnd.

Ovládanie
Tak ako väčšina pretekárskych hier, tak aj táto hra sa  ovláda nakláňaním iPhonu zo strany na stranu. Nachádza sa tu aj možnosť nastaviť si virtuálny volant, ktorý sa potom bude nachádzať v jednom z dolných rohov. Tento spôsob je podľa mňa dosť nepraktický, preto radšej preferujem ovládanie pomocou akcelometru. Akcelerácia auta prebieha automaticky, brzdiť alebo pribrzdiť môžete pomocou virtuálneho pedála v pravej dolnej časti obrazovky. V nastaveniach je samozrejme možnosť si nastaviť rozloženie pedálov na ľavú alebo pravú stranu, k brzdovému pedálu je možné priradiť aj plnynový pedál. Mne však chýba možnosť pedály rozdeliť tak, aby sa na každej strane nachádzal jeden.

Ničenie auta
Najprv som si myslel, že to bude znovu len ďalší údaj, ktorý zaberá miesto na obrazovke, tak ako pri iných hrách. Opak je však pravdou, čo ma milo prekvapilo, a na aute boli vidieť skutočne znaky používania, nárazov, opotrebovania. Deformovať môžete prakticky všetko, od nárazníkov, dverí, zadného krídla … Zhoršujúci stav vozidla samozrejme zhoršuje aj jeho jazdné vlastnosti, ktoré zaiste pocítite, hlavne keď ,,život” auta klesne pod päťdesiat percent. Párkrát sa mi podarilo zbaviť sa aj kaputy, ktorá mi na pár sekúnd zabránila vo výhľade a pretek bol stratený. V hlave mi však vŕta myšlienka, prečo keď idem po krajnici (žiadne narážanie, len jedným kolesom mimo cesty), teda nie po ideálnej stope, tak mi ubúda zo ,,života” auta. Auto sa po závode dá opraviť. Opravujete ho pomocou dvoch minihier. Podľa vašej úspešnosti v týchto minihrách sa auto opraví.

Obtiažnosť
Hra obsahuje tri obtiažnosti, ktoré sa  postupne odomykajú. Na amatérovi ľavou zadnou zvládnete všetko, všetkých porazíte a časy máte lepšie cca o 1-2 sekundy ako ostatný úplne bez problémov. Profesionál a expert sú samozrejme ťažší. Dobré je, že začínate ako amatér a postupne sa prebojujete vyššie a vyššie, obtiažnosti sa vám postupne odomknú. S každou úrovňou dostanete aj nové auto (čiže v hre sú len tri autá), ktoré si však nemôžete nijako upravovať ani vylepšovať, čo je škoda.

Záver
Rally Master Pro 3D určite patrí medzi špičku medzi rally hrami v App Store. Skalní fanúšikovia rally nemajú nad čím váhať, zažijú šampionát na vlastnej koži vo vlastnej obývačke. Hra má však aj pár svojich negatív, a to napr. absencia ukazovateľa rýchlosti, čo si myslím že je základ pri pretekárskej hre. Na druhej strane hra zaujme prepracovanou 3D grafikou, meniacim sa počasím a reálnym ničením auta. Hra má síce pár negatív, ale nie sú až tak závažné aby pokazili celkový dojem z hry. V App Store nájdete aj verziu pre iPad za tú istú cenu ako pre iPhone.

Rally Master Pro 3D si môžete za 3,99€ stiahnuť v Apple iTunes App Store tu pre SR.
Rally Master Pro 3D si môžete za 3,99€ stiahnuť v Apple iTunes App Store tu pre ČR.

Dnes nejčtenější

.