Zavřít reklamu

Apple_app_storeHneď v prvých riadkoch vás upozorním, že ide len o môj subjektívny názor. Každý môže mať iný názor na najlepšie aplikácie. Napriek tomu si ale myslím, že tieto aplikácie sú všeobecne obľúbené a stanú sa obľúbenými aj pre nových používateľov, pre ktorých je tento článok primárne určený. V App Store sa nachádzajú desaťtisíce aplikácií a niekedy je tú pravú aplikáciu ťažké nájsť. Preto som sa rozhodol pomôcť novým užívateľom iOS a napísať tento článok, aby som im ,,hľadanie” správnych aplikácií uľahčil.

Remote

remote_iconRemote je aplikácia od Apple, ktorá slúži na ovládanie iTunes vo vašom počítači. Po nainštalovaní na iOS zariadenie ju spustite, spustite iTunes na vašom počítači (uistite sa, že sú pripojený na tej istej Wi-Fi sieti) a spárujte. Teraz môžete používať iPhone, iPod Touch a iPad ako diaľkové ovládanie pre váš počítač.

 • Remote si môžete siahnuť zadarmo tu pre iTunes Store SR.
 • Remote si môžete siahnuť zadarmo tu pre iTunes Store ČR.

iBooks

ibooks-iconiBooks je ďalšou aplikáciou od Apple, ktorá stojí za spomenutie. Slúži ako elektronická čítačka kníh pre všetky iOS zariadenia. Knihy si môžete stiahnuť priamo v aplikácií, alebo si ich zosynchronizovať pomocou iTunes. Nevýhodou je, že knihy nachádzajúce sa v iBooks Store sú v 99% v angličtine. Taktiež umožňuje prehliadanie pdf súborov. Kniha, ktorej budete zaručene rozumieť a vám aj pomôže (vlastníci Mac OS X), je kniha 101 tipů a triků pro Mac OS X 10.6 od Romana Zavřela. Ako dostat knihy do iBooks z PDF sa dočtete tu.

 • iBooks si môžete siahnuť zadarmo tu pre iTunes Store SR.
 • iBooks si môžete siahnuť zadarmo tu pre iTunes Store ČR.

Adobe Photoshop Express

Adobe_photoshop_express_iconPhotoshop je dobre známym programom pre počítač. Existuje aj jeho Free verzia pre pre iOS, ktorá vám umožní základné úpravy fotografií už v iPhone a následné uloženie. Umožňuje taktiež zdieľanie vašich upravených fotografií.

 • Adobe Photoshop Express si môžete siahnuť zadarmo tu pre iTunes Store SR.
 • Adobe Photoshop Express si môžete siahnuť zadarmo tu pre iTunes Store ČR.

Facebook

Facebook_iconAsi každí už počul alebo je zaregistrovaný na tejto sociálnej sieti. Existuje aj aplikácia pre iPhone/iPod Touch, ktorá vás necháva stále online v spojení s priateľmi. Ale aplikáciu pre iPad by ste hľadali márne. Ona totiž neexistuje a Facebook ani neplánuje ju pre iPad vytvoriť.

 • Facebook si môžete siahnuť zadarmo tu pre iTunes Store SR.
 • Facebook si môžete siahnuť zadarmo tu pre iTunes Store ČR.

Skype

skype-iconOficiálna aplikácia od Skypu, ktorá prináša na iOS zariadenia skoro všetky vychytávky Skypu z počítača. Umožňuje telefonovať, chatovať, … a tým pádom byť vždy online a v spojení s priateľmi.

 • Skype si môžete siahnuť zadarmo tu pre iTunes Store SR.
 • Skype si môžete siahnuť zadarmo tu pre iTunes Store ČR.

Activity Monitor

activity-monitorAplikácia, ktorá vám prezradí, čo práve robí vaše zariadenie, informácie o ňom, stav batérie a mnoho iného. Úplnú recenziu tejto aplikácie si môžete prečítať tu.

 • Activity Monitor si môžete siahnuť za 0,79€ tu pre iTunes Store SR.
 • Activity Monitor si môžete siahnuť za 0,79€ tu pre iTunes Store ČR.

Počúvaj!

počúvaj!S aplikáciou Počúvaj! si nahradíte funkciu, ktorá sa nachádza skoro v každom telefóne, no v iPhone chýba. Je to počúvanie rádia. Na výber je z veľkého množstva rádio staníc. Nevýhodou však je, že aplikácia potrebuje pripojenie k internetu, takže si svoju obľúbenú stanicu vypočujete len na   Wi-Fi, alebo si priplatíte za prenesené mobilné dáta. Oceníte aj možnosť nahrávať vysielanie.  Úplnú recenziu tejto aplikácie si môžete prečítať tu.

 • Počúvaj! si môžete siahnuť za 0,79€ tu pre iTunes Store SR.
 • Počúvaj! si môžete siahnuť za 0,79€ tu pre iTunes Store ČR.

Train & Bus – Europe

Train & Bus - EuropeAplikácia, s ktorou presne viete, kedy vám ide autobus, či vlak. Už sa nestane, že by ste nestihli, pretože táto aplikácia pozná všetky časy odchodov vlakov a autobusov!

 • Train & Bus – Europe si môžete siahnuť zadarmo tu pre iTunes Store SR.
 • Train & Bus – Europe si môžete siahnuť zadarmo tu pre iTunes Store ČR.

SMS zdarma

cesky_smsOdosielajte SMS bez toho, aby ste za to museli platiť. S touto aplikáciou je to jednoduché a rýchle. Jediným problémom je, že funguje len pre ČR operátorov. Úplnú recenziu tejto aplikácie si môžete prečítať tu.

 • SMS zdarma si môžete siahnuť za 1,59€ tu pre iTunes Store SR.
 • SMS zdarma si môžete siahnuť za 1,59€ tu pre iTunes Store ČR.

Zlaté Stránky

zlate_stranky_iphoneObrovské množstvo kontaktov vždy a všade. V dnešnej dobe už netreba nosiť so sebou vláčiť obrovskú knihu zlatých stránok stále so sebou, stačí mať len túto aplikáciu pre iPhone/iPod Touch.

Zlaté Stránky si môžete siahnuť zadarmo tu pre iTunes Store SR.
Zlaté Stránky si môžete siahnuť zadarmo tu pre iTunes Store ČR.

Záver
Pokiaľ viete o nejakej dobrej aplikácií, ktorá by bola vhodná pre iOS začiatočníkov alebo dokonca pre skúsenejších používateľov, neváhajte sa podeliť v diskusií pod článkom :)

Dnes nejčtenější

.